12. ročník festivalu Hory a mesto mal rekordnú návštevnosť

12. ročník festivalu Hory a mesto mal rekordnú návštevnosť Horolezecké súťaže v nákupnom centre Aupark počas dvanásteho ročníka medzinárodného festivalu horského filmu a dobrodružstva Hory a mesto 2011.Foto: SITA/Nina BednárikováBRATISLAVA 18. apríla (WEBNOVINY) – Festival Hory a mesto, ktorý sa dotýka ľudských osudov v extrémnych situáciách sa môže popýšiť rekordnou návštevnosťou. Na päťdňovom podujatí, ktoré sa konalo od 6. do 10. apríla v bratislavskom Auparku, sa zúčastnilo 6100 divákov, čo je asi o 1600 viac ako minulý rok.

Na dvanástom ročníku horského festivalu bolo pripravených päťdesiat filmov, z toho 13 slovenských, viac ako 20 cestovateľských prednášok, sprievodný program, na ktorom sa zúčastnilo viac ako 16 000 návštevníkov a stretnutia so zaujímavými hosťami.

„Hory a mesto tento rok lámal rekordy návštevnosti na všetkých frontoch. Nielen večerné premietania s hlavnými hosťami v Palace Cinemas boli takmer všetky vypredané. Veľký ohlas u divákov mali aj tento rok cestoklubové premietania KINO SVET a sme príjemne prekvapení aj plnými sálami na premietaniach filmov v skorších poobedných časoch,“ povedal programový riaditeľ festivalu Alan Formánek, ktorý festival pred dvanástimi rokmi zakladal a zároveň vedie v Kanade prestížny Vancouverský festival horských filmov.

Tohtoročný festival hostil lezecké špičky všetkých generácií z dvoch kontinentov. V rámci programu predstavili filmy a multimediálne prezentácie, na ktorých propagovali svoje výkony. Pozvanie prijali okrem amerického extrémneho lezca Timmyho O’Neilla aj ďalší známi lezci – Rakúšan Beat Kammerlander, Čech Adam Ondra, Američan Jesse Guthrie a Slovák Vlado Kazo Linek.

Okrem dominantnej súťažnej prehliadky filmov sú to práve sprievodné podujatia, ktoré nielenže tvorili veľkú časť programu, ale najmä bývajú príjemnou možnosťou, ako prežiť festival aktívne. Už tradične festival organizuje lezecké preteky Majstrovstvá Slovenska v boulderingu a fotovýstavy s cestovateľskou a horskou tematikou. Veľkému diváckemu záujmu sa tešili aj Cestokluby Kino svet – prezentácie cestovateľov z rôznych kútov sveta.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné