Aké budú šaty pre princeznú?

Aké budú šaty pre princeznú? Princ William a Kate Middleton zložia manželský sľub v piatok 29. apríla.Foto: SITA/APBRATISLAVA 19. apríla (WEBNOVINY) – Kráľovská svadba je najprestížnejšou udalosťou tohto roka, a preto sa akékoľvek podrobnosti s ňou súvisiace prísne taja. Najviac však informácia, čo bude mať Kate v deň svadby oblečené. Aby sa predišlo predčasnému odhaleniu, vraj si nevesta objednala šaty od troch rôznych návrhárov.

Prvou z troch najčastejšie spomínaných mien je návrhárka brazílskeho pôvodu Daniella Issa Helayel, ktorej tmavomodré šaty mala Kate na sebe v deň oficiálneho oznámenia zásnub s princom Williamom. Ďalším je Bruce Oldfield, obľúbený návrhár zosnulej princezny Diany. Ten sa len prednedávnom vyjadril, že svadobné šaty Kate budú mať dlhé rukávy. Či sú to len dohady alebo potvrdenie skutočnosti, že práve on získal túto lukratívnu zákazku, je otázne.

Najviac favorizovanou medzi módnymi odborníkmi je však Sarah Burton, ktorá od smrti Alexandra McQueena v minulom roku stojí za jeho značkou. Alexander McQueen reprezentuje dynamickú éru britskej módy, ktorá pod taktovkou Burton nadobudla o niečo romantickejšie rozmery. Jej alternatívne spracovanie elegancie je pravým opakom tradície a konzervatívnosti tak príznačnej pre kráľovskú rodinu.

Podľa najnovších správ z Huffington Post a ich korešpondentky pre kráľovský dvor Yvonne Yorke, svadobné šaty by nakoniec mali byť predsa len od nie veľmi známej návrhárky. Konkrétne od Sophie Cranston. Táto 34-ročná Britka tvorí pod značkou Libélula a jej modely mali na sebe napríklad Emma Watson, Tamara Eccleston či Jerry Hall. Hlavným dôvodom, prečo jej meno nebolo ešte oficiálne potvrdené, je údajne snaha „uchrániť“ ju od mediálneho tlaku a zbytočného rozptýlenia.

Nech je už zvoleným návrhárom ktorákoľvek osobnosť z vyššie uvedených alebo úplne niekto iný, jedno je isté. Do novodobých dejín sa tak ako svadba princa Williama s Kate Middleton zapíše aj samotný návrhár či návrhárka svadobných šiat.

Slávnostný ceremoniál, na ktorý netrpezlivo čaká celý svet, je naplánovaný na piatok 29. apríla vo Westminsterskom opátstve v Londýne.

Príspevok pripravila popredná módna konzultantka Barbora Dudinská pôsobiaca v Toronte. Pôvodom Slovenka čitateľom portálu WEBNOVINY.sk prostredníctvom reportáží "tlmočí" najvýznamnejšie spoločenské podujatia vo svete akokoľvek prepojené s módou a módnymi trendmi. Aktuálne novinky zo sveta módy ponúka priaznivcom lifestylu aj na jej oficiálnej webovej stránke www.barboradudinska.com.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné