Anglickí záletníci kazia mladých fanúšikov

Anglickí záletníci kazia mladých fanúšikov Wayne Rooney sa preslávil nielen ako futbalista, ale tiež aférou s prostitútkou.Foto: SITA/APLONDÝN 29. decembra (WEBNOVINY) – Britské deti dospievajú aj vinou ľahkovážneho životného štýlu futbalových hviezd s vedomím, že manželstvo nie je trvalým zväzkom.

Myslí si to výkonný riaditeľ charitatívnej organizácie Únia matiek Reg Bailey, ktorý vedie vládny prieskum o sexuálnej výchove detí. Správu potom vyhodnotí ministerstvo školstva. Bailey pre denník Daily Telegraph uviedol, že správanie športových vzorov má priamy vplyv na výchovu detí a negatívne črty, ktoré to so sebou prináša, sú neprijateľné. V nedávnej minulosti zamestnávali britskú verejnosť škandály futbalových reprezentantov Wayna Rooneyho, Johna Terryho a Ashleyho Cola. Prví dvaja sa dopustili nevery, ale svoje manželstvá zachránili, Cole sa rozviedol.

"Myslím si, že netreba dlho hľadať dôkazy o tom, že isté osobnosti, najmä tie na očiach verejnosti, majú na deti silný vplyv," povedal Bailey a priblížil cieľ prieskumu: "Chceme sa zamerať na zistenie, odkiaľ tento vplyv pochádza, ktoré signály dieťa v ranom veku prijíma a akú rolu v tom hrajú modely správania. Sexuálna výchova detí je vážna vec. Veľa ľudí si ju zjednodušene spája len s dievčatami. Nesúhlasím. Zasahuje to chlapcov aj dievčatá a prieskum má zistiť, do akej miery."


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné