Aniston a Moore budú režírovať filmy o rakovine prsníka

Aniston a Moore budú režírovať filmy o rakovine prsníka Demi Moore a Jennifer AnistonFoto: SITA/APBRATISLAVA 31. marca (WEBNOVINY) – Herečky Jennifer Aniston a Demi Moore a speváčka Alicia Keys budú pre americkú káblovú televíziu Lifetime režírovať krátke filmy o rakovine prsníka a jej dopade na životy ľudí. Na tvorbu kolekcie piatich krátkych filmov pod názvom Project Five dohliada scenáristka a producentka Marta Kauffman, známa najmä ako spolutvorkyňa sitcomu Priatelia (1994 – 2004).

Projekt bude prvou spoluprácou Kauffman s Aniston od konca Priateľov v roku 2004. Jeden z filmov bude režírovať Patty Jenkins, známa najmä ako režisérka a scenáristka kriminálnej drámy Monštrum (2003), ktorá v roku 2004 vyniesla Charlize Theron Oscara za herecký výkon v hlavnej úlohe. Režisérku alebo režiséra piateho filmu zatiaľ nevybrali.

Lifetime chce v Project Five "využiť humor i drámu na zobrazenie vplyvu, ktorý má rakovina a jej diagnostikovanie na vzťahy a spôsob akým sa ženy vnímajú, zatiaľ čo hľadajú silu, podporu, medicínske objavy a v konečnom dôsledku liek". Scenáre pod dohľadom Kauffman napísali Stephen Godchaux, Jill Gordon, Howard Morris, Deirdre O’Connor a Wendy West. Štyridsaťdvaročná Aniston sa spolu s Martou Kauffman, Paulou Wagner, Kristin Hahn, Kevinom Chinoyom a Francescou Silvestri na projekte podieľa aj ako výkonná producentka. "Dúfame, že Project Five zabaví, informuje a inšpiruje k dialógu, výskumu a prevencii," uviedla Aniston vo vyhlásení pre médiá. Kolekciu piatich filmov v produkcii Sony Pictures Television by mali odvysielať ešte v tomto roku.

Informácie zverejnila agentúra Reuters a webová stránka insidetv.ew.com.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné