AXA prevezme 80-percentný podiel B&B poisťovne

AXA prevezme 80-percentný podiel B&B poisťovne Foto: SITA/APBRATISLAVA 31. decembra (WEBNOVINY) – AXA stredná a východná Európa prevezme 80-percentný podiel B&B poisťovne, druhej najväčšej poisťovne v Bielorusku. Odkúpenie tejto poisťovne je pokračovaním expanzie AXA v regióne strednej a východnej Európy, ktorá je jednou z kľúčových oblastí jej rastu. B&B poisťovňa sa zameriava na trh neživotného poistenia, kde jej patrí 10-percentný trhový podiel a trhový podiel v rozmedzí 20 % až 40 % v závislosti od poistného odvetvia. Tieto čísla poisťovňa dosiahla prostredníctvom siete približne 260 exkluzívnych maklérov. Informovala o tom spoločnosť AXA.

Bieloruský poistný trh ponúka podľa spoločnosti AXA významný potenciál rastu, keďže menej ako 20 % trhu pokrýva Kasko poistenie a menej ako 15 % domov má uzatvorené poistenie domácností. "Táto akvizícia B&B je jedinečnou príležitosťou na vstup AXA na rýchlo sa rozvíjajúci trh v Bielorusku. Chceli by sme tam zopakovať náš úspech z Ukrajiny, kde sme sa počas troch rokov stali lídrom na trhu, a to tým, že budeme profitovať z geografických a kultúrnych väzieb medzi týmito dvoma krajinami," uviedol generálny riaditeľ AXA stredná a východná Európa Cyrille de Montgolfier. Ukončenie tejto operácie podlieha regulačným schváleniam a je naplánované na prvý kvartál 2011.

Na Slovensku má skupina AXA zastúpenie prostredníctvom spoločností AXA životní pojišťovna, AXA pojišťovna, dôchodková správcovská spoločnosť AXA d.s.s., doplnková dôchodková spoločnosť AXA d.d.s. a AXA investiční společnost.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné