Bajan chce v projekte Petržalka City výhody pre obyvateľov

Bajan chce v projekte Petržalka City výhody pre obyvateľov PetržalkaIlustračné foto SITA/Tomáš BenedikovičBRATISLAVA 18. apríla (WEBNOVINY) – Starosta bratislavskej mestskej časti Petržalka Vladimír Bajan chce s investorom v projekte Petržalka City vyrokovať pre občanov výhody ako využívanie parkovacích miest, garáží alebo športových zariadení. Ako pre agentúru SITA uviedol petržalský starosta, doterajšie rokovania s investorom vníma ako korektné a ústretové k diskusii. Štefan Koluš, člen predstavenstva Petržalka City, a.s. ich považuje za konštruktívne.

Ako uviedol starosta Bajan, prvá etapa projektu Petržalka City dostala povolenie ešte predtým, ako nastúpilo nové vedenie mestskej časti. Starostu prekvapil objem zástavby, ktorú povolilo bývalé vedenie Petržalky a myslí si, že do „tohto priestoru takáto zahusťovačka nepatrí“. V území ohraničenom Rusovskou cestou, Hálovou ulicou a Chorvátskym ramenom je podľa starostu prvá etapa projektu v pokročilom štádiu. Projekt Petržalka City je projektom multifunkčného centra za pôvodne odhadovaných 400 miliónov eur, ktoré by malo vzniknúť na ploche 22 hektárov v lokalite ohraničenej Rusovskou cestou, Romanovou, Hálovou a Gessayovou ulicou a korytom Chorvátskeho ramena. Súčasťou moderného centra Petržalky by mali byť byty, hotel, reštaurácie, priestory pre obchody a služby a objekty na spoločenské a športové aktivity obyvateľov.Chce sa preto dohodnúť s investorom, aby obyvatelia z blízkeho okolia mohli využívať budúce parkovacie miesta alebo garáže po skončení pracovnej doby a chce tiež pre Petržalčanov výhody v športových zariadeniach v novom administratívno-obytnom komplexe. Štefan Koluš z Petržalka City, a.s. potvrdil, že zámer investora začať výstavbu prvej etapy projektu v tomto roku zostáva nezmenený.

Druhú etapu projektu – za Chorvátskym ramenom, môžu podľa slov starostu najviac ovplyvniť, a to v súlade s územným plánom. Pre obyvateľov, ktorí v lokalite bývajú, chce starosta vyrokovať „nielen dostatočné priestory na parkovanie, športové vyžitie obyvateľov, oddychové zázemie, ale aj nové centrum Petržalky – centrálne námestie, revitalizáciu Chorvátskeho ramena či parkové zóny". Keďže územný plán mesta podľa starostu v lokalite umožňuje výškové budovy, je na dobrej vôli investora, či z tohto hľadiska niektoré veci zmení.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné