Bartečko cíti šancu na zopakovanie Vancouveru

Bartečko cíti šancu na zopakovanie Vancouveru Slovenský hokejový útočník Ľuboš Bartečko.Foto: SITA/Marián PeigerBRATISLAVA 18. apríla (WEBNOVINY) – Jedným z kvinteta nových hráčov v tréningovom kempe slovenskej reprezentácie pripravujúcej sa na majstrovstvá sveta v hokeji, ktoré od 29. apríla do 15. mája bude hostiť dvojica slovenských miest Bratislava a Košice, bol v pondelok aj útočník Ľuboš Bartečko.

Tridsaťštyriročný útočník skončil sezónu vo švédskom MODO až 8 apríla po dramatickej baráži, v ktorej spolu s Ladislavom Nagyom pomohli udržať svoj klub v tamojšej najvyššej súťaži elitserien.

"Baráž vo Švédsku bolo ďalšia dobrá skúsenosť v mojom hokejovom živote. Nebolo to ani tak o nervoch, veď som v hokeji toho veľa zažil, ale o fyzickej aj psychickej náročnosti. Je to za mnou, no už by sa to nemuselo opakovať.

Do Švédska by som sa chcel vrátiť a pokračovať tam v hokejovej kariére," skonštatoval Bartečko, ktorý spolu s Nagyom začal sezónu v Poprade a na sever Európy sa pobral až v decembri.

Následne Bartečko, ktorý má za sebou osem sezón v zámorí, z toho päť v NHL v dresoch St. Louis a Atlanty, odletel za rodinou do USA a na Slovensko priletel len v pondelok ráno. Popoludní už absolvoval prvú tréningovú jednotku záverečnej bratislavskej etapy Hanlonovej prípravy.

"Tých osem dní voľna mi celkom dobre padlo. Nevypol som však úplne. Pracoval som spoločne s trénerom, ktorý ma pravidelne pripravuje na sezónu. No aj tak, prvý tréning po návrate z Ameriky nebol veľmi príjemný, prileteli sme s Petrom Bondrom o ôsmej ráno, telo ešte nebolo na to zvyknuté. No som rád, že som to zvládol. V utorok je nový deň a pôjdem do toho už naplno. Aj dnes som si dal na ľade do tela, zostal som dlhšie. Veď to bago na konci je najpríjemnejšie, najmä keď vyhráte, dokonca dvakrát po sebe a ešte proti Paľovi Demitrovi. Jednoducho pekný deň za nami," smial sa po pondelňajšom tréningu unavený Bartečko.

Je to určite veľká šanca pre Slovensko aj našu zlatú generáciu.Ľuboš Bartečko

Do Bratislavy prišiel zabojovať o účasť už na svojom šiestom svetovom šampionáte. "Isté miesto nemám, každý oň musí zabojovať. Šampionát sa začne o týždeň aj čosi, nejaké miestenky sú ešte voľné. Konkurencia sa oproti minulým rokom zvýšila, čo isto prospeje tímu, hráči tu vydajú zo seba maximum. No konečné rozhodnutie bude na tréneroch. Ja som pripravený bojovať. Čo bude, to bude," poznamenal na margo nominačného boja odchovanec popradského hokeja.

Jeden z najskúsenejších

Ľuboš Bartečko bol pri najväčších úspechoch slovenského hokeja. Vo vitríne má zlato z MS 2002 aj striebro z MS 2000 a určite ho mrzí prázdne miesto, kde chýba medaila z minuloročného olympijského turnaja vo Vancouveri, ktorá Slovensku ušla pomedzi prsty v záverečnej tretine zápasu o tretie miesto. Maskot MS 2011 vlk Goooly.Foto: SITA/Ivan Fleischer

"Zase je tu skvelá partia, s mnohými sme toho veľa prešli. Teraz je skvelé to, že šampionát bude na Slovensku. Teším sa naň.

Je to určite veľká šanca pre Slovensko aj našu zlatú generáciu. No aj všetci súperi prídu v silnom zložení. Cítim, že táto partia je skvelá. Ako vo Vancouveri.

Aj atmosféra v kabíne je veľmi podobná. Verím, že nám to môže pomôcť dosiahnuť výborný výsledok.

No v konečnom dôsledku je to, samozrejme, na nás, hráčoch," skonštatoval Ľuboš Bartečko, ktorý vidí význam šampionátu na domácom ľade najmä pre propagáciu hokeja medzi mladou generáciou: "MS na Slovensku budú veľmi prospešné najmä pre mladých, aby ich inšpirovali k väčšiemu zanieteniu pre hokej, keď budú vidieť, ako to vyzerá v tom veľkom hokeji."

Ten "veľký hokej" sa bude hrať na vynovenom bratislavskom štadióne Ondreja Nepelu, ktorý si už Bartečko vyskúšal vo februári na Slovakia Cupe. "Je výborný. Šatňa je skvelá. Ľad je OK, ešte nie super, ale to sa do šampionátu zlepší a hala je na veľmi vysokej úrovni," zhodnotil na záver dejisko blížiacich sa MS Ľuboš Bartečko.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné