Belgicko zapíšu do Guinnessovej knihy rekordov

Belgicko zapíšu do Guinnessovej knihy rekordov Jeden zo symbolov Bruselu, socha cikajúceho chlapca.Foto: sanstorm.orgBRUSEL 19. apríla (WEBNOVINY) – Belgicko bude zapísané do Guinnessovej knihy rekordov ako krajina, ktorá je najdlhšie bez vlády. Uviedol to v utorok v Bruseli pre belgickú tlačovú agentúru Belga vydavateľ knihy rekordov. Belgicko predbehlo už 30. marca Irak v dĺžke bezvládia v krajine (289 dní), dnes je to už 310 dní.

Belgický časopis L’Echo však prvenstvo Belgicka spochybnil, pretože podľa neho Kambodža nemala po voľbách v júli 2003 vládu presne 353 dní. Vydavateľ Guinnessovej knihy rekordov však argumentuje, že rekordy sa týkajú len demokratických vlád v čase mieru.

Po parlamentných voľbách v Belgicku, ktoré sa konali 13. júla 2010, sa stále ešte ani nečrtá politická dohoda medzi reprezentáciami holandsky hovoriacich Flámov, ktorí žiadajú väčšiu autonómiu, a frankofónnych Valónov. Tí by naopak chceli zachovať súčasný stav, keďže sčasti žijú na úkor ekonomicky rozvinutejšieho Flámska.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné