Berlusconiho popularita padla na rekordné minimum

Berlusconiho popularita padla na rekordné minimum Taliansky premiér Silvio Berlusconi sa stal terčom posmechu u mnohých Talianov.Foto: SITA/APRÍM 18. apríla (WEBNOVINY) – Popularita talianskeho premiéra Silvia Berlusconiho sa v dôsledku jeho početných škandálov dostala na historické minimum.

Na základe nového prieskumu verejnej mienky zverejneného v pondelok mu dôveruje už len 31 percent Talianov. Toto číslo je pritom ešte nižšie, ako jeho posledný najhorší výsledok z marca, keď mu verilo ešte 33 percent Talianov.

V čase jeho znovuzvolenia v roku 2008 bol pritom populárny až u 62 percent obyvateľov. Najnovší prieskum uskutočnil inštitút IPR minulý mesiac po odštartovaní procesu pre podozrenia z intímneho vzťahu premiéra s neplnoletou prostitútkou.

Taliansky premiér sa v posledných mesiacoch zmieta v čoraz väčšom počte škandálov. Ústavný súd mu vo februári obmedzil imunitu a vzápätí ho začali vyšetrovať v troch prípadoch vrátane kauzy prostitútky, s ktorou sa stretával, kým ešte nemala 18 rokov, a ktorú sa neskôr pokúšal dostať z problémov s políciou. Podľa vyšetrovateľov tým prekročil svoje právomoci.

Berlusconi si podľa výpovedí svedkov opakovane pozýval do svojej vily neplnoletú marockú prostitútku a za peniaze sa stýkal s viacerými mladými ženami. V prípade, že ho usvedčia z intímneho pomeru s mladistvou osobou, hrozí mu až 12 rokov väzenia. Samotný predseda talianskej vlády všetky obvinenia odmieta.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné