Bombu na ministerstve financií nenašli

Bombu na ministerstve financií nenašli Polícia v budove Ministerstva financií SR bombu nenašla.Foto: SITA/Jozef JakubčoBRATISLAVA 18. apríla (WEBNOVINY) – Avizovanú bombu na ministerstve financií, pre ktorú zrušili aj brífing ministra Ivana Mikloša, nenašli. Krátko pred 13:30 zavolala na ministerstvo financií neznáma žena, ktorá sa vyhrážala použitím bomby. Dôvodom jej konania mali byť vysoké ceny liekov pre deti. Pracovník súkromnej bezpečnostnej služby ministerstva sa obrátil na políciu.

Na miesto okamžite vyrazili policajné hliadky. Budovu ohradili policajnou páskou, na mieste sú aj pyrotechnici aj so psovodom a v pohotovosti sú hasiči aj záchranári. Z budovy evakuovali stovky zamestnancovi a megafónom im oznámili, že môžu odísť domov. Budovu prehľadávajú.

Tlačová beseda podpredsedu vlády a ministra financií Ivana Mikloša sa mala začať o 14:00. Časť novinárov krátko pred jej začiatkom nevpustili do budovy ministerstva financií Pred budovou čakali aj zamestnanci ministerstva, ktorých dovnútra nevpustili. Brífing Mikloša o aktuálnom politickom dianí sa bude konať zajtra o 9:00.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné