Bubeník The Charlatans odohrá prvý koncert po liečbe rakovin

Bubeník The Charlatans odohrá prvý koncert po liečbe rakovin Jon BrokesFoto: SITA/APBRATISLAVA 30. decembra (WEBNOVINY) – Bubeník britskej rockovej kapely The Charlatans Jon Brookes odohrá na Silvestra v Edinburghu prvý koncert po tom, čo mu v septembri diagnostikovali nádor na mozgu.

"Jon sa má naozaj dobre. Poslal som mu textovú správu a povedal, že je čistý a rakovina je preč," uviedol pre webstránku DailyRecord.co.uk frontman kapely Tim Burgess. "Bude to Jonov prvý koncert od septembra. Takže to bude pre nás všetkých moment plný emócií," dodal Burgess, ktorý s ostatnými členmi skupiny plánuje čoskoro začať nahrávať nový album. "Pretože Jon je už zdravý, chcem nahrať nový album aj s ním, a to čo najskôr," vysvetlil 43-ročný muzikant. Zatiaľ poslednou štúdiovkou The Charlatans je Who We Touch, ktorá vyšla 6. septembra.

Brookesovi diagnostikovali rakovinu iba týždeň po tom, čo počas koncertu vo Philadelphii odpadol a na okamih prestal dýchať. Kapela po tomto koncerte prerušila americké turné, pretože Brookes odletel do Veľkej Británie, kde ho operovali. Počas liečby ho v kapele zastupoval bubeník skupiny The Verve Pete Salisbury. Informáciu zverejnila webová stránka NME.com.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné