BUGÁR: Most-Híd má na dvojciferný výsledok vo voľbách

BUGÁR: Most-Híd má na dvojciferný výsledok vo voľbách Béla BugárFoto: SITA/Michal SvítokBRATISLAVA 29. decembra (WEBNOVINY) – Most-Híd má podľa predsedu Bélu Bugára na dvojciferný výsledok v parlamentných voľbách. „Je to novota v celom tomto regióne. Podľa mňa ľudia už majú dosť toho, že niektorí ľudia zneužívajú maďarskú kartu, strašia Maďarmi, a preto ten projekt je úspešnejší v tých oblastiach, v tých okresoch, kde Slováci žijú spolu s Maďarmi, lebo poznajú Maďarov a vedia, že nie je pravda, čo tvrdili niektorí zo SNS alebo o čom tu hovorili niektorí zo Smeru. To znamená, že hľadajú zníženie napätia. Ak sa nám podarí tento projekt, keď už teraz spolupracujeme v rámci jednej strany Slováci, Maďari, Rusíni a rôzne iné národnosti, ak sa to podarí a bude to aj oveľa viditeľnejšie a citeľnejšie ako teraz, tak si myslím, že tá strana má na viac, na dvojciferné číslo. To je práca, práca, práca,“ vyhlásil v rozhovore pre agentúru SITA Bugár.

Rok 2010 nebol podľa Bugára ľahký. „Bol to ťažký rok, ale zároveň aj úspešný pre stranu. Mali sme 11 mesiacov, keď sme išli do prvých parlamentných volieb, pre nás prvých, no a získali sme 8,12%. Tak to je určite úspech,“ povedal. Zároveň priznal, že pri zakladaní strany hovoril, že strana má na zisk ôsmich percent vo voľbách. Ešte vo volebnej kampani však nebol presvedčený o takom výsledku. „Ja som hovoril, nám stačí päť celé niečo. No a posledný týždeň, už som bol presvedčený, že minimálne šesť máme. To už bolo vidieť. Ale že to bude 8,12%, no keby sme sa mali staviť, ja by som sa nestavil,“ dodal.

Bugár tiež priznal, že mu tento rok poriadne stúpol cholesterol . „Za jeden a pol mesiaca, a pritom beriem nejaké prípravky, môj cholesterol stúpol zo 6,05 na 7,65. Stres. Každý lekár mi hovorí: musíte mať menej stresu. No tak to je dobré, viete, v tejto koalícii mať menej stresu,“ vyhlásil.

Uplynulý rok berie aj ako osobnú satisfakciu. „V SMK sme nevideli možnosť, ako prispieť k tomu, aby napätie bolo nižšie, dokonca práve naopak, niektoré vyhlásenia Duraya atď. ešte ho aj zvyšovali, takže som sa rozhodol tak, ako som sa rozhodol s mojimi kolegami. Z toho hľadiska je to satisfakcia, že to, čo sme chceli pretláčať v SMK, to sa nedalo a zrazu v inej, absolútne novej, len formujúcej sa strane, uverili ľudia a 8,12% nám povedalo áno na tento projekt. A SMK povedali nie. Takže z toho hľadiska je to satisfakcia,“ uviedol Bugár.

Z hľadiska osobného ho teší, že je znovu predsedom strany, ktorá je úspešná, dostala sa do parlamentu, aj do vlády, ale neberie to ako nejakú súťaž s SMK. Toto dôležité nie je. „Dôležité je to, aby po štyroch rokoch naši voliči mohli povedať, že áno, toto sme chceli. Neurobili ste všetko, ale toto, toto a toto povedzme vítame, berieme ako pozitívne a preto môžete dostať ďalšiu našu podporu na ďalšie volebné obdobie. O to sa budeme snažiť. A tam nie je dôležité, čo urobí SMK alebo čo neurobí SMK. My musíme dokázať presvedčiť našich voličov, že to, čo robíme, je v ich prospech, je to v prospech Slovenska,“ dodal.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné