Busta Rhymes zmenil dátum koncertu v Dopleri

Busta Rhymes zmenil dátum koncertu v Dopleri Busta Rhymes.Foto: SITA/APBRATISLAVA 19. apríla (WEBNOVINY) – Jeden z popredných amerických rapperov Busta Rhymes zmenil termín vystúpenia v bratislavskom klube Dopler. Namiesto avizovaného 1. mája sa slovenskému publiku predstaví 11. mája. Agentúru SITA o tom za organizátorov informovala Miriama Takácsová. Busta Rhymes vstúpil na hudobnú scénu ako člen hip-hopového združenia Leaders of the New School, ktoré v roku 1991 debutovalo albumom A Future Without a Past… O dva roky neskôr sa prezentovali druhou a zároveň poslednou štúdiovou nahrávkou T.I.M.E. (The Inner Mind’s Eye).

Ako sólový rapper sa v roku 1996 uviedol skladbou Woo Hah!! Got You All in Check a úvodným albumom The Coming (1996). Odvtedy štúdiovky vydával takmer každý rok, pričom až do roku 2002 dosiahol s každou platinu. Medzi jeho najväčšie hity z tohto obdobia patria skladby ako Put Your Hands Where My Eyes Could See, Dangerous, What’s It Gonna Be?! (feat. Janet Jackson) či Break Ya Neck.

Z jeho komerčne najmenej úspešného albumu It Ain’t Safe No More pochádza singel I Know What You Want (feat. Mariah Carey & Flipmode Squad). V roku 2006 sa mu po prvý raz v kariére a zatiaľ naposledy podarilo dobyť americký albumový rebríček Billboard 200 s nahrávkou The Big Bang (2006). Jeho najnovším albumom je dva roky stará nahrávka Back on My B.S. (2009). Tento rok by mal na trh uviesť novinku s názvom E.L.E. 2, ktorú predznamenali single Stop the Party (feat. Swizz Beatz), 80’s Baby (feat. Wyclef Jean & 50 Cent) a Bad One (feat. Swizz Beatz).

Ako herec sa 38-ročný Busta Rhymes ukázal vo filmoch Osudové stretnutie (2000), Drsný Shaft (2000), Narkotiká (2002), Halloween: Vzkriesenie (2002) či Breaking Point (2009). Rapper s občianskym menom Trevor Tahiem Smith sa v médiách často objavuje aj pre svoje početné škandály.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné