Čarodejník na Novej scéne učaroval malým aj veľkým!

Čarodejník na Novej scéne učaroval malým aj veľkým! Foto: René Miko BRATISLAVA 18. apríla (WBN/PR) – V sobotu sa v Divadle Nová scéna v Bratislave konala veľkolepá premiéra rozprávkového muzikálu Čarodejník z krajiny Oz. Bábika, Dorotka, Bojko lev, Strašiak aj Budík zabávali VIP hostí a ich ratolesti.

Nádherná scéna s točňou aj s výsuvnou hydraulickou plošinou, úžasné rozprávkové postavičky v krásnych kostýmoch a hlavne skvelé herecké výkony všetkých predstaviteľov očarili nielen malých divákov ale aj mnoho rodičov, osobností, ktoré boli pozvané na premiérové predstavenie. Martin Nikodým s deťmi, manželia Jakubove, čiže Mravec a Petra Bernasovská s oboma dcérkami, Adriana Kmotríková i Boris Kollár s deťmi, Eva Černá s dcérkou a jej kamarátmi, choreograf Miňo Kereš s deťmi a mnoho ďalších zaujímavých hostí nešetrilo slovami chvály. Rozprávková nálada pokračovala aj na detskej recepcii, ktorá sa konala po premiére.

V muzikáli účinkuje 12 hercov, pre ktorých bolo ušitých takmer 40 nádherných výpravných kostýmov. Hlavné úlohy bravúrne zvládli Katka Ivanková predstaviteľka Dorotky a Andrea Kiráľová, ktorá si v tomto muzikáli zahrala až 9 postáv. Herecké obsadenie doplnili i ďalší internisti Divadla Nová scéna Přemek Boublík, známy z Ordinácie v ružovej záhrade, Róbert Halák, Lukáš Pavlásek poslucháč VŠMU a Erik Peťovský. Príležitosť zahrať si dostali aj piati študenti konzervatória. Skvelé muzikálové pesničky vytvoril pre toto predstavenie Juraj Haško .

„Muzikál je určený hlavne pre deti predškolského veku a prvé stupne základných škôl ,ale páčiť sa bude určite i veľkým, takže ho odporúčame od 6 do 100 rokov“, poznamenal režisér Michal Náhlík .

A nakoľko v tomto rozprávkovom muzikáli je i dôležité posolstvo, je vhodný zároveň aj ako školské predstavenie .


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné