CAS sľubuje riešenie Contadorovho prípadu do konca júna

CAS sľubuje riešenie Contadorovho prípadu do konca júna Kontroverzný cyklista Alberto Contador.Foto: SITA/APPARÍŽ 31. marca (WEBNOVINY) – Výsledok najzávažnejšej dopingovej kauzy uplynulej cyklistickej sezóny by mal svet spoznať do začiatku tohtoročnej Tour de France.

Športový arbitrážny súd (CAS) v Lausanne je presvedčený, že do 2. júla, kedy je štart TdF 2011, rozhodne o odvolaniach Medzinárodnej cyklistickej únie (UCI) a Svetovej antidopingovej agentúry (WADA) proti beztrestnému riešeniu pozitívneho nálezu Alberta Contadora na klenbuterol z vlaňajšej Tour.

Trojnásobného víťaza prestížnych pretekov vo februári zbavila obvinení Španielska cyklistická federácia (RFEC), hoci pôvodne navrhovala ročný dištanc. "Všetky zainteresované strany teraz budú mať príležitosť preštudovať jednotlivé spisy a pripraviť si argumenty a dôkazový materiál. Generálny sekretár CAS ich informoval, že na základe procedurálneho kalendára je CAS schopný vysloviť verdikt pred koncom júna 2011," uvádza sa vo vyhlásení CAS.

WADA využila svoje právo na odvolanie v utorok 29. marca, Medzinárodná cyklistická únia (UCI) 24. marca. Generálny sekretár CAS Matthieu Reeb ešte minulý týždeň po podnete zo strany UCI vyhlásil, že rozhodnutie by mohlo padnúť pred júlovým štartom tohtoročnej Tour de France. Contador po povolení ďalej jazdiť začal sezónu vo svojom novom tíme Saxo Bank-Sungard. Na Okolo Algarve skončil štvrtý, preteky Okolo Murcie a naposledy Okolo Katalánska vyhral.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné