Českú Telefóniku O2 preveruje tamojší protimonopolný úrad

Českú Telefóniku O2 preveruje tamojší protimonopolný úrad Foto: SITAPRAHA 30. marca (WEBNOVINY) – Český Úrad pre ochranu hospodárskej súťaže (ÚOHS) začal preverovať spoločnosť Telefónica O2 Czech Republic pre zneužívanie dominantného postavenia na trhu formou stláčania marže. Telekomunikačný operátor o tom informoval v stredu. "Prebehlo už predbežné vyšetrovanie a protimonopolný úrad od nás požadoval informácie týkajúce sa veľkoobchodných cien z roku 2005," povedal Jakub Hampl, manažér spoločnosti pre vzťahy s investormi.

Tlačová agentúra ČTK v stredu informovala, že ÚOHS preveruje firmu pre zneužitie postavenia na trhu s vysokorýchlostným internetom. Telefónica O2 Czech Republic je najväčší český telekomunikačný operátor, v ktorom má väčšinový podiel španielska spoločnosť Telefónica.

Na Slovensku pôsobí spoločnosť Telefónica prostredníctvom spoločnosti Telefónica O2 Slovakia, ktorá vstúpila na slovenský trh mobilných operátorov rozhodnutím výberovej komisie Telekomunikačného úradu SR zo dňa 25. augusta 2006. V rámci medzinárodnej skupiny Telefónica patrí Telefónica O2 Slovakia k skupine Telefónica O2 Europe, na Slovensku pôsobí ako dcérska firma českej Telefóniky O2 Czech Republic, a.s.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné