ČEZ očakáva 15-percentný pokles čistého zisku

ČEZ očakáva 15-percentný pokles čistého zisku Foto: atletica.olomouc.czPRAHA 28. februára (WEBNOVINY) – Česká energetická skupina ČEZ očakáva, že jej čistý zisk v roku 2011 klesne o 15 % na 40,1 mld. CZK. Zisk pred úrokmi, zdanením a odpismi (EBITDA) má byť v tomto roku na úrovni 84,8 mld. CZK, čo je o 5 % menej ako v roku 2010. Spoločnosť zároveň v pondelok informovala, že jej čistý zisk v štvrtom kvartáli 2010 klesol o 9 % na 7,12 mld. CZK, čo nenaplnilo odhady analytikov v prieskume agentúry Reuters na úrovni 8,2 mld. CZK.

Česká energetická skupina ČEZ v minulom roku dosiahla čistý zisk vo výške 47 mld. CZK. V medziročnom porovnaní to predstavuje pokles o 9 %. Energetická skupina vlani dosiahla prevádzkový zisk pred odpismi vo výške 89 mld. CZK, čo je medziročne menej o 2 %. Spoločnosť v sledovanom období zaznamenala prevádzkové výnosy v objeme 199 mld. CZK, čo je medziročne o jedno percento viac. “Minuloročné výsledky boli ovplyvnené krízou v regióne,“ uviedol predseda predstavenstva ČEZ Martin Roman.

Skupina ČEZ okrem domácej Českej republiky podniká vo viac ako desiatke krajín strednej a juhovýchodnej Európy. ČEZ je najväčšou stredoeurópskou energetickou spoločnosťou s vyše deviatimi miliónmi zákazníkov, elektrinu vyrába z portfólia elektrární s celkovým inštalovaným výkonom presahujúcim 14 300 megawattov. Zamestnáva takmer 33 tisíc pracovníkov. Na Slovensku skupina ponúka zákazníkom elektrinu aj zemný plyn.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné