Chára po návrate do zostavy Bruins: Som rád, že som späť

Chára po návrate do zostavy Bruins: Som rád, že som späť Slovenský hokejista Zdeno Chára počas zápasu 1. kola play-off zámorskej NHL.Foto: SITA/APMONTREAL 19. apríla (WEBNOVINY) – Návrat Zdena Cháru do zostavy po vynechaní jedného zápasu po hospitalizácii pre údajnú dehydratáciu organizmu pomohol Bostonu k prvému víťazstvu v sérii 1. kola play-off zámorskej hokejovej NHL o Stanleyho pohár s Montrealom.

Bruins vyhrali v pondelok na ľade Canadiens 4:2 a znížili stav série na 1:2. Slovenský obranca sa na triumfe podieľal jednou asistenciou pri druhom góle svojho mužstva v úvodnej tretine. Chára na ľade odkorčuľoval vyše 26 minút.

"Všetci sme si uvedomovali dôležitosť tohto stretnutia a tak sme k nemu aj pristúpili. Som veľmi šťastný, že sme tento duel zvládli, no teraz sa už musíme sústrediť na ďalší," povedal po stretnutí kapitán "medveďov" Chára pre denník Boston Herald a pokračoval:

"Chcel som hrať už v sobotu, vtedy to však nešlo. Skúšal som to, no rozhodli sme sa radšej neriskovať. Od pondelkového rána som vedel, že s najväčšou pravdepodobnosťou nastúpim. Mal som takmer dva dni na to, aby som sa dal zdravotne dokopy. Som rád, že som sa dostal späť do zostavy po jednom vynechanom dueli."

Bruins si teraz na dva dni odskočia na tréningový pobyt do Lake Placid a vo štvrtok sa vrátia do montrealského Bell Centre na štvrtý zápas série, v ktorom by veľmi radi vyrovnali na 2:2. "Teší nás, že sme vyhrali a znížili, ale vo štvrtok to bude pre nás ešte dôležitejší súboj," dodal Zdeno Chára.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné