Cháveza nahneval Obama. Vyzval USA na prerušenie stykov

Cháveza nahneval Obama. Vyzval USA na prerušenie stykov Hugo Chávez (vpravo) vyzval USA na prerušenie diplomatických vzťahov pre jeho nesúhlas s osobou nominovanou na amerického veľvyslanca Venezuely. Ilustračné foto SITA, APCARACAS 29. decembra (WEBNOVINY) – Venezuelský prezident Hugo Chávez v utorok provokatívne vyzval Spojené štáty na prerušenie diplomatických vzťahov pre jeho nesúhlas s osobou nominovanou na amerického veľvyslanca vo Venezuele. Americký prezident Barack Obama totiž vybral na post veľvyslanca Larryho Palmera, ktorý nedávno ostro kritizoval "Chávezovu populistickú socialistickú vládu". Palmerovu nomináciu ešte musí potvrdiť Senát.

"Ak chce americká vláda vyhostiť nášho veľvyslanca, nech sa páči! Ak chcú prerušiť diplomatické vzťahy, nech to urobia," vyhlásil Chávez v štátnej televízii. Chávez trvá na tom, že Palmer je vo Venezuele nevítanou osobou. "Odmietli sme uznať tohto pána a vláda USA teraz hrozí odplatou. Môžu urobiť, čo chcú, ale tento človek sem nepríde," vyhlásil Chávez s tým, že veľvyslanec musí rešpektovať krajinu, v ktorej pracuje. Washington varoval, že tento spor môže ešte viac narušiť vzájomné vzťahy.

USA zrušili víza venezuelskému veľvyslancovi
Spojené štáty zrušili víza venezuelskému veľvyslancovi vo Washingtone Bernardovi Alvarezovi. V stredu o tom informoval námestník venezuelského ministra zahraničia Temir Porras. Americké ministerstvo zahraničia sa nevyjadrilo, či chce vyhostiť Alvareza, ktorý je momentálne na dovolenke vo Venezuele.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné