Chorvátske rameno v Petržalke má novú lávku

Chorvátske rameno v Petržalke má novú lávku Osádzanie lávky na Chorvátskom ramene.Foto: SITA/Nina BednárikováBRATISLAVA 19. apríla (WEBNOVINY) – Pracovníci miestneho podniku Verejnoprospešných služieb Petržalka spolu s hasičmi dnes začali osádzať obnovený pontónový mostík na Chorvátskom ramene. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa bratislavskej Petržalky Mária Grebeňová-Laczová. Pracovníci Verejnoprospešných služieb a hasiči pomocou žeriavu dostali na hladinu postupne všetky štyri pontónové segmenty lávky.

Práce pokračovali prepojením jednotlivých dielov lávky na vode a prípravou schodov, ktoré prepoja pontónové časti s brehom. Slávnostne by vynovenú lávku mali sprevádzkovať na Zelený štvrtok za účasti obyvateľov a predstaviteľov samosprávy, aby verejnosti mohla slúžiť už počas Veľkej noci.

Pôvodný zničený mostík odviezli v pondelok 4. apríla. Pod devastáciu pôvodného mostíka sa podpísala nielen korózia, ale aj vandalizmus, pretože plaváky mostíka boli v minulosti terčom strelcov z pištole a ničili ho aj motorkári.

Nové lavičky v Medickej záhradeV Medickej záhradeFoto: SITA/Jozef Jakubčo

Návštevníci Medickej záhrady môžu využívať vynovené lavičky. Pre agentúru SITA to uviedol hovorca mestskej časti Tomáš Halán. Lavičky opravili a zároveň dostali nový náter, ktorý je odolnejší voči poveternostným vplyvom, ako aj voči vandalizmu. „Som rada, že sme Medickú záhradu skultúrnili a zatraktívnili pre všetkých Staromešťanov i návštevníkov,“ povedala starostka mestskej časti Tatiana Rosová.

Obnovu pre Staré Mesto zasponzorovali organizátori pripravovaných podujatí v Medickej záhrade. Už v máji sa občanom predvedie festival nového cirkusu Cirkul`Art a v júni pohostí Medická záhrada účastníkov festivalu jedla Food Fest. Staré Mesto bude spoluorganizátorom týchto podujatí.

V parku na Račianskom mýte pribudnú stromy

V parku na Račianskom mýte v bratislavskom Novom Meste vedľa detského ihriska pribudne dvanásť nových stromov. Pri príležitosti Dňa Zeme ich tam v stredu 20. apríla o 14:00 spolu so študentmi Evanjelického lýcea vysadí starosta mestskej časti Rudolf Kusý. Agentúru SITA o tom informoval hovorca mestskej časti Marek Tettinger. Výsadbou starosta nadväzuje na benefičný koncert Stromy pre Bratislavu, ktorý spoločne so študentmi zorganizoval ešte začiatkom novembra minulého roka.

Revitalizácia verejných priestranstiev je jednou z dlhodobých priorít starostu. Okrem Račianskeho mýta sa mestská časť zameria na čistenie a obnovu detských ihrísk, škôlok a škôl, parkov a iných priestranstiev.
Tradícia 22. apríla – Dňa Zeme sa začala v roku 1970, keď ekológovia v USA zdokumentovali ekologické zmeny na Zemi a vyzvali na spoločné celosvetové úsilie v ochrane životného prostredia.

Globálny charakter však Deň zeme získal až v roku 1990, keď v Kalifornii začalo pôsobiť Medzinárodné ústredie Dňa Zeme. Na propagácii tejto globálnej iniciatívy sa od roku 1999 podieľa najmä koordinačné centrum Earth Day Network, ktoré už eviduje viac ako 4 000 prihlásených organizácií z takmer 200 krajín.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné