Chovatelia netradičných domácich miláčikov prišli do Trnavy

Chovatelia netradičných domácich miláčikov prišli do Trnavy Celoslovenská výstavno-predajná akvaristická a teraristická burza TERRANO FAUNA , ktorá sa konala v Trnave na Strednej odbornej škole poľnohospodárstva a služieb na vidieku. Trnava, 17. apríl 2011.Foto: SITA/Ivan KopčániTRNAVA 17. apríla (WEBNOVINY) – Chovatelia z piatich krajín Európy prišli dnes do Trnavy predávať, kupovať a vymieňať si rybičky, korytnačky, jaštery, plazy a rôzne druhy hmyzu vrátane pavúkov či mravcov. Akvaristicko-teraristické podujatie Terrano fauna v Trnave patrí k najväčším na Slovensku.

Aj keď má podľa slov organizátora podujatia Martina Broniša dosť ľudí problém dotknúť sa týchto živočíchov, stále viac je tých, čo chcú doma chovať hada, chameleóna alebo agamu. Špecialitou Terrano fauny bolo termitárium s najväčšími druhmi mravcov, aké sa na Slovensku vyskytujú. Okrem možnosti získania nových obyvateľov akvárií a terárií sa mohli chovatelia podľa Broniša zúčastniť celej série odborných prednášok.

Zdravotné problémy svojich zatiaľ nie bežných domácich miláčikov mohli konzultovať s veterinárnym lekárom Miroslavom Dušekom. Zábavným spestrením podujatia boli bežecké súboje laboratórnych myší a obrovských švábov na trojmetrovej trati. V oboch disciplínach dominovali zverenci 16 – ročného Richarda Ciráka z Banskej Bystrice.

Celoslovenská výstavno-predajná akvaristická a teraristická burza TERRANO FAUNA , ktorá sa konala v Trnave na Strednej odbornej škole poľnohospodárstva a služieb na vidieku. Na snímke preteky švábov, ktoré sa konali počas výstavy. Trnava, 17. apríl 2011.Foto: SITA/Ivan Kopčáni
Celoslovenská výstavno-predajná akvaristická a teraristická burza TERRANO FAUNA , ktorá sa konala v Trnave na Strednej odbornej škole poľnohospodárstva a služieb na vidieku. Na snímke preteky myšiek, ktoré sa konali počas výstavy. Trnava, 17. apríl 2011. Foto: SITA/Ivan Kopčáni


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné