ČR: Ministrom vnútra bude elitný policajt Kubice

ČR: Ministrom vnútra bude elitný policajt Kubice
Petr NečasFoto: Ilustračné foto SITA/APPRAHA 19. apríla (WEBNOVINY) – Novým českým ministrom vnútra sa stane nestraník a bývalý elitný policajt Jan Kubice. V tejto funkcii nahradí predsedu strany Veci Verejné (VV) Radka Johna, ktorý sa stane novým vicepremiérom na boj proti korupcii. Kubice predtým pracoval ako riaditeľ policajného Útvaru na odhaľovanie organizovaného zločinu. "Dosiahli sme dohodu o riešení vládnej krízy. Jan Kubice už predbežne vyjadril svoj súhlas," povedal v noci z pondelka na utorok český premiér Petr Nečas po rokovaní troch koaličných strán (ODS, Top 09 a VV). S osobou nového ministra vnútra je spokojný aj sám John, podľa ktorého Kubice je pre neho zárukou, že zmeny na ministerstve vnútra budú pokračovať.

V Nečasovej vláde zostáva minister školstva Josef Dobeš (VV), ktorého premiér pôvodne navrhol prezidentovi na odvolanie, no svoj návrh stiahol. Z postu ministra dopravy odchádza Vít Bárta (VV), ktorý podal demisiu. Funkciu po ňom prevezme jeho námestník Radek Šmerda. Premiér Nečas povedal, že do konca júna oznámi ďalšie personálne zmeny v jeho kabinete. Dodal, že vláda potom požiada parlament o vyslovenie dôvery.

Zástupcovia ODS, TOP 09 a VV rokovali v Prahe vyše päť hodín od 19.00. Ich cieľom bolo nájsť východisko z dva týždne trvajúcej vládnej krízy. Kľúčovým bodom bol práve post ministra vnútra a to, ktoré ministerstvá zostanú strane VV.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné