Domenic di Gironimo sa teší na MS v hokejbale v Bratislave

Domenic di Gironimo sa teší na MS v hokejbale v Bratislave Domenic di Gironimo, prezident medzinárodnej hokejbalovej federácie (v strede)BRATISLAVA 19. apríla (WBN/PR) – Slovensko sa už po tretí krát stane usporiadateľskou krajinou majstrovstiev sveta v hokejbale. O tom, či to bola správna voľba, ale aj na ďalšie aktuálne hokejbalové témy, odpovedal prezident medzinárodnej hokejbalovej federácie Domenic di Gironimo.

Tohtoročné majstrovstvá sveta v hokejbale budú najväčším podujatím, čo sa týka počtu zúčastnených krajín. V čom vidíte úspech?
Nárast počtu európskych krajín je veľmi povzbudzujúci. Veríme, že veľký potenciál tohto športu bude v Európe pretrvávať. Podiel na tom má aj rozvoj mládeže v jednotlivých krajinách, ako aj hokejbalové turnaje v rámci Európy. Veľkú zásluhu na rozvoji hokejbalu má tiež Jaroslav Melíšek, prezident slovenskej hokejbalovej únie, ktorý sa snaží tvrdou prácou a precestovaním veľa kilometrov zviditeľniť tento šport po celom svete.

Taliansko a India – dve silné hokejbalové krajiny sa tohtoročných majstrovstiev sveta nezúčastnia. Prečo?
India a Taliansko neboli schopné dodržať členské požiadavky a to vytvoriť mládežnícke kategórie a domáce súťaže, tak ako ostatné členské krajiny. Aj po niekoľkých rokoch bol výsledok nulový. Preto sme pred rokom obidve krajiny varovali, aby sa pokúsili napraviť tento problém. V septembri 2010, na mimoriadnom zasadnutí ISBHF sme im ponúkli pomocnú ruku a prehodnotili doterajšie výsledky. Snažili sme sa, aby tieto dve krajiny neboli vylúčené z majstrovstiev sveta 2011, ale nedosiahli sme pozitívny výsledok a museli sme sa držať našej politiky rozvoja. Želaním ISBHF je pokračovať v spolupráci s obidvoma federáciami na rozvoji hokejbalu v ich krajinách, aby sa v budúcnosti mohli stať opäť súčasťou majstrovstiev sveta.

Slovensko sa už po tretí krát stane usporiadateľskou krajinou majstrovstiev sveta. Prečo opäť Slovensko?
Slovensko je skvelou hostiteľskou krajinou. Má silnú fanúšikovskú podporu a všetky hokejbalové podujatia boli vždy pripravené na vysokej úrovni. Naposledy Slovensko hostilo majstrovstvá sveta v roku 1999 a nastal čas, aby sme sa do tejto krajiny opäť vrátili. Tento rok oslávime aj 15. výročie prvých majstrovstiev sveta, ktoré sa v roku 1996 tiež uskutočnili na Slovensku a preto je pochopiteľné, že výber tohtoročných majstrovstiev sveta padol na Bratislavu.

Majstrovstvá sveta sa blížia. Ako ste spokojný s ich prípravami?
Josef Kadane, supervízor ISBHF je zodpovedný za kontrolu príprav majstrovstiev sveta v Bratislave. Doteraz som od neho neobdržal žiadne negatívne hodnotenie. Moju plnú dôveru majú samozrejme aj hlavný organizátor majstrovstiev sveta Jaroslav Melíšek a SBhU.

Koho tipujete na víťaza v mužskej a ženskej kategórii?
Sme šťastní, že máme v rámci majstrovstiev sveta niekoľko silných tímov. Myslím si, že je čoraz ťažšie obhájiť titul a preto šancu na víťazstvo má každý. Musel by som mať špeciálne magické schopnosti, aby som vedel, kto bude tohtoročným víťazom v mužskej a ženskej kategórii, ale čo viem s istotou povedať je, že to bude veľmi napínavý turnaj.

Vaše želania?
Mojim želaním je, aby si predovšetkým hráči odniesli z majstrovstiev sveta nezabudnuteľné zážitky tak ako ja, keď som bol súčasťou kanadského tímu v roku 1996. Veľmi to zmenilo môj život. A samozrejme, dúfam, že aj prostredníctvom majstrovstiev sveta pritiahneme k tomuto krásnemu športu deti z celého sveta.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné