DP: Marcový zápas Portugalsko – SR na antuke v Lisabone

DP: Marcový zápas Portugalsko - SR na antuke v Lisabone Ilustračné fotoFoto: SITA/Ľudovít Vaniher LISABON 29. decembra (WEBNOVINY) – Zápas Portugalsko – Slovensko v 1. kole I. skupiny euroafrickej zóny Davisovho pohára 2011 tenisových reprezentačných družstiev mužov sa 4. – 6. marca uskutoční na antuke na Estádio Nacional v areáli Clube de Ténis do Jamor v Cruz Quebrade pri Lisabone.

"Oficiálne to budeme môcť oznámiť až po potvrdení Medzinárodnou tenisovou federáciou ITF, ktoré by sa malo udiať budúci týždeň. Na schválenie sme však poslali uvedené dejisko a povrch," uviedol pre agentúru SITA generálny sekretár národnej federácie FPT José Costa.

Portugalsko je nováčikom v I. skupine euroafrickej zóny, do ktorej si zabezpečilo postup prostredníctvom septembrového triumfu 3:2 nad Bosnou a Hercegovinou vo finálovom 3. kole II. skupiny ročníka 2010. Slováci v rovnakom termíne v rozhodujúcom 2. kole play-off o zotrvanie v I. skupine zvládli "záchranárske práce" proti Bielorusom v Minsku (4:1).

Víťaz marcového duelu Portugalsko – Slovensko si 8. – 10. júla vo finálovom 2. kole I. skupiny kontinentálnej zóny zmeria sily s nasadenými Švajčiarmi. Ak uspeje tím pod vedením kapitána Miloslav Mečířa, hral by proti tenistom z krajiny "helvétskeho kríža" v domácom prostredí.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné