Dukátová ladí celú prípravu k majstrovstvám sveta

Dukátová ladí celú prípravu k majstrovstvám sveta Jana DukátováIlustračné foto SITA/Nina BednárikováBRATISLAVA 30. decembra (WEBNOVINY) – Najlepšia slovenská vodná slalomárka roku 2010 Jana Dukátová môže byť s poslednou sezónou veľmi spokojná. Na svetovom šampionáte v Tacene vyhrala ženské kanoe a v K1 skončila druhá, na európskom šampionáte v Čunove si vymenila umiestnenia v jednotlivých kategóriách. Navyše, v kajaku vyhrala Svetový pohár. "Mám za sebou vynikajúcu sezónu. Dosiahla som, čo som mohla a môžem byť len spokojná. Najväčším zážitkom bolo asi víťazstvo na európskom šampionáte v Čunove, bolo to niečo úžasné. Som rada, že sa šampionát zopakoval. Myslím si, že všetci naši pretekári sa tomu potešili. Mohli sme ukázať vďačným fanúšikom, čo dokážeme. Diváci určite neodchádzali sklamaní,“ hodnotila rok 2010 Jana Dukátová.

V novej sezóne budú vrcholom majstrovstvá sveta v Čunove. Zároveň sa na nich bude bojovať o olympijské miestenky. Dukátová by vo svojom domácom kanáli nemala chýbať, rovnako by chcela štartovať aj na olympijských hrách v Londýne. Pod piatimi kruhmi ešte nepretekala. Pred bojmi o miestenku je predpoklad, že prípadnú slovenskú kvótu zaplní buď ona alebo dvojnásobná olympijská víťazka Elena Kaliská. "Teraz prípravu budeme ladiť k majstrovstvám sveta v Čunove. Uvidíme, ako sa napokon vykryštalizujú nominačné kritériá. Podľa toho sa definitívne rozhodneme, kde a ako budeme štartovať a ako bude vyzerať sezóna,“ uviedla Jana Dukátová.
Vodní slalomári sú už v plnej príprave na novú sezónu, ktorej vrcholom budú domáce majstrovstvá sveta v Čunove. "Momentálne som v stave kondičnej prípravy, keď striedam bicykel a pádlovací trenažér. Na nedávnom sústredení v Ramsau k tomu pribudli aj bežky," povedala Jana Dukátová.

Majsterka sveta 2006 v kajaku by chcela aj v novej sezóne absolvovať preteky aj v kanoe. Či absolvuje podobnú dvojkombináciu ako v Tacene aj na svetovom šampionáte 2011 v Čunove, sa ešte nerozhodlo. "Rovnako ako v roku 2010 aj teraz si chcem nechávať rozhodnutia čo najbližšie k pretekom. Rada by som však jazdila obe kategórie," dodala Jana Dukátová.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné