Exprimátor Dubovský sa v nemocnici obesil

Exprimátor Dubovský sa v nemocnici obesil Ladislav Dubovský.Foto: novohrad.sme.skTORNAĽA 31. marca (WEBNOVINY) – Exprimátor Tornale Ladislav Dubovský sa v nemocnici pre obvinených a odsúdených v Trenčíne zrejme obesil. Ako pre agentúru SITA uviedol hovorca ministerstva spravodlivosti Peter Bubla, je podozrenie, že dnes v ranných hodinách spáchal obvinený L.D. samovraždu obesením.

"Okamžite mu bola poskytnutá prvá pomoc personálom nemocnice, privolaná rýchla záchranná služba, avšak aj napriek ich snahe sa ho nepodarilo zachrániť," uviedol hovorca.

Ako dodal, obvinený bol od začiatku hospitalizácie pod pravidelnou kontrolou zdravotného personálu psychiatrického oddelenia. Poslednýkrát ho podľa hovorcu kontrolovali dnes ráno. Trenčianski policajti začali exprimátorovu smrť vyšetrovať ako prečin usmrtenia. "Nariadená je súdnoznalecká pitva," uviedla pre agentúru SITA trenčianska policajná hovorkyňa Elena Antalová.

Minútou ticha si Dubovského pamiatku uctili poslanci mestského zastupiteľstva v Tornali na svojom dnešnom popoludňajšom rokovaní. Čierna zástava visí na budove mestského úradu a základnej školy s vyučovacím jazykom maďarským. Ako sa pre agentúru SITA vyjadrila primátorka Tornale Anna Szögedi, Dubovského smrť zasiahla celý úrad.

Dubovský bol obvinený zo zločinu porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku a zločinu zneužitia právomoci verejného činiteľa. Oba februárové termíny hlavného pojednávania s Dubovským boli zrušené práve pre hospitalizáciu v trenčianskej nemocnici.

Bývalého primátora Tornale vzali do väzby začiatkom septembra minulého roka po tom, ako ho polícia našla v Gemerskej Hôrke. Po Ladislavovi Dubovskom pátrala, keďže sa vlani v júli nedostavil pred vyšetrovateľa a ušiel policajnej hliadke, ktorá ho mala predviesť.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné