F1: Vettel vraj k Alonsovi do Ferrari

F1: Vettel vraj k Alonsovi do Ferrari Foto: AP Photo/Luca BrunoRÍM 29. decembra (WEBNOVINY) – Úradujúci majster sveta motoristického seriálu formuly 1 Sebastian Vettel reprezentujúci stajňu Red Bull by sa čoskoro mohol upísať konkurenčnému tímu Ferrari. Táto špekulácia sa objavila na portáli autosport.de.

Dvadsaťtriročný Nemec by sa v prípade presedlania do Ferrari stal kolegom dvojnásobného svetového šampióna Fernanda Alonsa, na úkor ktorého získal majstrovský titul v nedávno skončenej sezóne. Popri temperamentnom Španielovi pôsobí v talianskej stajni Brazílčan Felipe Massa, s jeho výkonmi však prezident "scuderie" Luca Cordero di Montezemolo nie je spokojný a v kuloároch sa uvažuje o jeho predčasnom odchode z Ferrari. Vettel má s Red Bullom zmluvu platnú do roku 2011, kontrakt obsahuje aj ročnú opciu.

"Vôbec sa ho nebojím. Ak by sa niekedy stal pilotom Ferrari, nebol by to pre mňa problém. Ešte nikdy som nemal zo svojho tímového kolegu strach a zároveň žiadny z nich nezískal viac bodov ako ja," povedal Alonso pre španielske médiá.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné