Finalistky Miss Slovensko 2011podporili Deň narcisov

Finalistky Miss Slovensko 2011podporili Deň narcisov Víťazka 16. ročníka Miss Slovensko 2011 Michaela Ňurciková počas finálového večera. Ilustračné foto.Foto: SITA/Ľudovít VaniherBRATISLAVA 18. apríla (WEBNOVINY) – Miss Slovensko 2011 Michaela Ňurciková spolu s ďalšími finalistkami súťaže krásy podporili aj tento rok projekt Ligy proti rakovine Deň narcisov.

Spolu s ďalšími dobrovoľníkmi 15. apríla v Bratislave pripínali a rozdávali narcisy.

Počas Koncertu vďaky pred Euroveou zároveň v prospech Ligy proti rakovine vydražili za 100 eur večeru s Miss Slovensko 2011 Michaelou Ňurcikovou. "Som rada, že môžem aj takouto formou pomôcť, a keď ma oslovili, neváhala som ani chvíľku,“ povedala tohtoročná víťazka Miss Slovensko.

Do projektu Dňa narcisov sa tento rok zapojilo 667 spoluorganizátorov zastrešujúcich celkovo 16 114 dobrovoľníkov na celom Slovensku, z toho 2 272 v Bratislave. Finančné príspevky darcov umožnia Lige proti rakovine pokračovať v realizácii programov a projektov pre onkologických pacientov, pôsobiť v oblasti edukácie a prevencie, finančne podporovať klinické a výskumné projekty v rámci celého Slovenska.

Medzi formy pomoci, ktoré sa financujú z výnosu Dňa narcisov, patria Centrá pomoci Ligy proti rakovine, Linka pomoci a poradenská služba pre pacientov i zdravú populáciu, ubytovacie zariadenia pre rodičov hospitalizovaných detských onkologických pacientov, rekondično-relaxačné pobyty pre dospelých i detských onkologických pacientov, edukačné a informačné materiály pre širokú verejnosť, vzdelávanie mladej generácie v oblasti prevencie vo forme projektu Onkologická výchova.

Nezanedbateľná je aj finančná podpora zdravotníckych a nemocničných zariadení, hospicov a paliatívnych oddelení nemocníc, či podpora klinických a výskumných projektov. Agentúru SITA informovala Zuzana Čižmáriková z agentúry Forza.

OBRAZOM: Finále Miss Slovensko 2011


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné