Fitch znížila ratingy maďarských bánk

Fitch znížila ratingy maďarských bánk Foto: SITA/APBRATISLAVA 30. decembra (WEBNOVINY) – Medzinárodná ratingová agentúra Fitch vo štvrtok znížila ratingy dvoch maďarských bánk. Banke CIB Bank znížila dlhodobý emisný rating (IDR) na stupeň A- z úrovne A.

Banke OTP Bank znížila podporný rating na stupeň 3 z úrovne 2. Agentúra okrem toho revidovala výhľad Kereskedelmi es Hitelbank zo stabilného na negatívny a potvrdila dlhodobý emisný rating (IDR) banky OJSC OTP Bank, ktorá sídli v Rusku, na stupni BB s negatívnym výhľadom. Agentúra hodnotenie maďarských bánk zmenila po nedávnom znížení ratingu Maďarska.

Zníženie ratingu CIB Bank odzrkadľuje nedávne zníženie stropného ratingu Maďarska na stupeň A- z úrovne A. Zníženie podporného ratingu OTP Bank odzrkadľuje nedávne zníženie dlhodobého emisného ratingu maďarskej vlády na stupeň BBB-, z čoho vyplýva nižšia schopnosť štátu poskytnúť banke podporu. Agentúra je však presvedčená, že ochota vlády podporiť túto banku zostáva nezmenená vzhľadom na jej dôležitosť pre bankový systém krajiny a jej dominantný podiel na vkladoch v rámci retailového bankovníctva. Na slovenskom trhu pôsobí OTP Banka Slovensko od februára 1992, vtedy ešte pod názvom Investičná a rozvojová banka. Maďarská OTP Bank sa stala majoritným vlastníkom OTP Banky Slovensko v apríli 2002.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné