Foo Fighters ukončili 11-týždňovú nadvládu Adele

Foo Fighters ukončili 11-týždňovú nadvládu Adele Foo FightersFoto: SITA/APBRATISLAVA 18. apríla (WEBNOVINY) – Americká rocková kapela Foo Fighters debutuje so svojím v poradí siedmym štúdiovým albumom Wasting Light na čele britského albumového rebríčka, čím ukončila 11-týždňové "kraľovanie" speváčky Adele.

Formácia s frontmanom Daveom Grohlom predala počas prvého týždňa po vydaní albumu viac než 114-tisíc kópií, zatiaľ čo z druhej štúdiovky Adele s názvom 21 (2011) sa predalo o približne sedemtisíc kusov menej. Pre Foo Fighters ide o tretie dobytie britského albumového rebríčka, predtým sa im to podarilo s nahrávkami One By One (2002) a Echoes, Silence, Patience & Grace (2007).

Druhú a tretiu priečku obsadila spomínaná Adele s albumami 21 a 19 (2008), ktorá sa minulý týždeň dostala na čelo historického rebríčka v počte týždňov na jednotke UK Chartu v rámci štúdiových nahrávok sólových interpretov i skupín, kam soundtracky a kompilácie nepatria. Na štvorke debutuje piaty diel soundtracku seriálu Glee a prvú päťku uzatvára speváčka Katy B s nahrávkou On A Mission (2010), ktorá minulý týždeň debutovala na druhej priečke.

Informáciu zverejnila webová stránka www.theofficialcharts.com.

Britský rebríček albumov (10. apríla 2011 – 16. apríla 2011):

1. Foo Fighters – Wasting Light
2. Adele – 21
3. Adele – 19
4. Glee – The Music, Volume 5
5. Katy B – On A Mission
6. Rihanna – Loud
7. Jessie J – Who You Are
8. Cee Lo Green – The Lady Killer
9. Elbow – Build A Rocket Boys!
10. Bruno Mars – Doo-Wops & Hooligans


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné