Ftáčnik si vybral kandidátku na hlavného architekta

Ftáčnik si vybral kandidátku na hlavného architekta Pohľad na Bratislavský hrad.Ilustračné foto SITA/Michal BurzaBRATISLAVA 18. apríla (WEBNOVINY) – Primátor hlavného mesta Milan Ftáčnik odporučí mestskému zastupiteľstvu na pozíciu hlavného architekta mesta ženu – Ingrid Konrad. Pre agentúru SITA to uviedol hovorca primátora Ľubomír Andrassy. Ftáčnik sa stretol s oboma kandidátmi a na základe osobného rozhodnutia a odporúčania komisie sa rozhodol práve pre Konrad. O tom, či sa hlavným architektom mesta stane prvýkrát žena, rozhodnú poslanci na aprílovom zastupiteľstve. Ak ju mestskí poslanci zvolia, do funkcie nastúpi 2. mája.

Kompetencie hlavného architekta mesta definuje zákon

Hlavný mestský architekt je odborným garantom samosprávy pre oblasť urbanizmu a architektúry. Priamo sa podieľa na tvorbe územnoplánovacích podkladov, vstupuje do prípravy územného plánu Bratislavy a taktiež zabezpečuje vypracovanie záväzných stanovísk Bratislavy k investičnej činnosti. Problém je vo vzájomnom rešpektovaní odborného stanoviska hlavného architekta mesta s primátorom a zastupiteľstvom. Súčasné vedenie samosprávy má záujem, aby mal rozhodujúcu váhu pri posudzovaní budúcich investičných zámerov v meste hlavný architekt spolu s hlavným dopravným inžinierom.

Ingrid Konrad má 51 rokov a vyštudovala architektúru v Bratislave a vo Viedni. Na Viedenskej univerzite tiež prednášala problematiku architektúry a verejných priestranstiev. Pôsobila aj v komisii pre územné plánovanie v bratislavskej mestskej časti Vajnory. Momentálne vedie súkromný architektonický ateliér vo Viedni.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné