GALKO: Vojak čestnej stráže s drogami nemá nárok na nič

GALKO: Vojak čestnej stráže s drogami nemá nárok na nič Minister obrany Ľubormír Galko.Foto: SITA/Michal BurzaBRATISLAVA 30. marca (WEBNOVINY) – Minister obrany považuje prípad vojaka čestnej stráže, u ktorého začiatkom marca našla polícia drogy, za osobné zlyhanie. "My máme veľmi účinný systém kontroly nielen na omamné látky, ale i alkohol. Pri takomto zlyhaní odchádza akýkoľvek príslušník ozbrojených síl bez nároku na výsluhový dôchodok, bez ohľadu na to, koľko má odslúžené. Naši príslušníci si veľmi dobre rozmyslia, či pre takéto zlyhanie budú riskovať sociálne náležitosti, ktoré im prináležia po zvyšok ich života," zdôraznil minister.

Na prípad dnes upozornil denník Nový Čas. Pri prehliadke luxusného auta, v ktorom sa viezli traja vojaci čestnej stráže prezidenta, našli bratislavskí policajti u Martina H., ktorý sedel na zadnom sedadle, marihuanu a pervitín. Išlo o drogy v hodnote viac ako 100 €. „Vyšetrovateľ obvinil Martina H. (30) z trestného činu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, ich držania a obchodovania s nimi,“ povedal pre denník bratislavský policajný hovorca František Peczár.

Minister obrany pre SITA dnes povedal, že obvinený vojak hneď požiadal o prepustenie z ozbrojených síl a veliteľ čestnej stráže mu vyhovel. "V súčasnosti už nie je príslušníkom ozbrojených síl," dodal minister. V armáde mal odslúžené len tri roky, do civilu odišiel bez nároku na výsluhový dôchodok, odchodné či iné sociálne dávky.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné