Gašparovič na oslavu narodenín pozval desiatky hostí

Gašparovič na oslavu narodenín pozval desiatky hostí Prezident Ivan Gašparovič s prijíma gratuláciu od premiérky Ivety Radičovej, v pozadí minister zahraničných vecí Mikuláš DzurindaFoto: SITA/Nina BednárikováBRATISLAVA 31. marca (WEBNOVINY) – Prezident Ivan Gašparovič oslavuje svoje životné jubileum. Na oficiálnu oslavu, ktorú prezident zorganizoval dnes k svojim nedeľňajším narodeninám v bratislavskom hoteli Bôrik so začiatkom o 17:00, je pozvaných vyše sto hostí z oblasti politického, spoločenského a kultúrneho života. "Svoju účasť potvrdili aj najvyšší ústavní činitelia predseda NR SR Richard Sulík a premiérka Iveta Radičová. Hlave štátu prišli k sedemdesiatke zagratulovať aj podpredsedovia parlamentu, členovia vlády SR, predsedovia politických strán, šéfovia štátnych inštitúcií, predsedovia VÚC, predstavitelia samospráv, cirkví, odborov, médií, podnikatelia, umelci a športovci," agentúru SITA o tom informoval hovorca hlavy štátu Marek Trubač.

Po úvodnom prípitku vedúceho Kancelárie prezidenta SR Milana Čiča sa osobne účastníkom prihovoril i prezident Ivan Gašparovič. Medzi hudobnými hosťami nechýbajú fujaristi zo stredného Slovenska, speváčka Sisa Lelkes Sklovská, operní speváci Jolana Fogašová a Martin Babjak, speváčka Katarína Hasprová a populárny saxofonista Felix Slováček. Hostia si pochutnajú na tradičných špecialitách vrátane pečeného prasiatka.

Podávať sa k nim budú tradičné slovenské vína, ktoré osobne vyberal prezidentský pár. Ako dodal Trubač, "prezident Ivan Gašparovič by chcel aj pri tejto príležitosti ešte raz poďakovať všetkým občanom, ktorí mu posielali a posielajú svoje blahopriania".

Fotogaléria z oslavy 70. narodenín prezidenta Ivana Gašparoviča.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné