Gorbačov oslavoval v Londýne, prišli si ho uctiť mnohé ikony

Gorbačov oslavoval v Londýne, prišli si ho uctiť mnohé ikony Britský premiér David Cameron vo štvrtok prijal Michaila Gorbačova.Foto: SITA/APLONDÝN 30. marca (WEBNOVINY) – Veľkej slávy sa v stredu v Londýne dostalo poslednému prezidentovi niekdajšieho Sovietskeho zväzu Michailovi Gorbačovovi. Jeho zásluhy na páde železnej opony v Európe si totiž do britskej metropoly prišlo uctiť množstvo osobností z politiky, filmu, hudby či športu. Všetci prišli vyjadriť svoje sympatie držiteľovi Nobelovej ceny mieru, ktorý sa v polovici marca dožil 80 rokov. Krátko pred ceremóniou ho svojom sídle na Downing Street prijal aj britský premiér David Cameron.

Na slávnostný večer spojený s koncertom symfonického orchestra prišlo viac ako päťtisíc ľudí. Samotný Gorbačov prišiel na pódium dvakrát, aby sa poďakoval hosťom a usporiadateľom podujatia, ktoré moderovala dvojica hereckých hviezd – Kevin Spacey a Sharon Stone. Medzi hosťami nechýbal ani Arnold Schwarzenegger, ruský futbalista v službách Arsenalu Londýn Andrej Aršavin či kapela Scorpions, ktorú preslávil hit Wind of Change, hudobný symbol časov z prelomu 80. a 90. rokov poznačených pádom Berlínskeho múru.

Blahoprajné video poslal aj bývalý americký prezident Bill Clinton. Svojou účasťou poctil podujatie v Londýne aj bývalý poľský prezident a niekdajší disident Lech Walesa, ktorý je takisto ako Gorbačov laureátom Nobelovej ceny mieru.

Výťažok zo stredajšieho londýnskeho koncertu na počesť Gorbačova pôjde charitatívnym organizáciám v Rusku a Veľkej Británii.

Fotogaléria z londýnskeho koncertu


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné