Hantuchová prehrala s Jankovičovou, rozhodne štvorhra

Hantuchová prehrala s Jankovičovou, rozhodne štvorhra Jelena Jankovičová (vpravo) a Daniela Hantuchová si podávajú ruky po štvrtej dvojhre zápasu Slovensko – Srbsko o účasť vo svetovej skupine 2012 tenisového Fed Cupu. Bratislava, 17. apríl 2011.Foto: SITA/Marián PeigerBRATISLAVA 17. apríla (WEBNOVINY) – Víťaza víkendového bratislavského stretnutia Slovensko – Srbsko o svetovú skupinu Pohára federácie 2012 tenisových reprezentačných družstiev žien stanoví až záverečná štvorhra. Po dvojhrách na antuke v Sibamac aréne NTC je stav 2:2.

O prípadnú definitívu v prospech tímu SR sa napokon nepostarala Daniela Hantuchová (32. v počítačovom poradí), ktorá v druhej nedeľňajšej dvojhre prehrala s bývalou líderkou svetového rebríčka WTA Jelenou Jankovičovou v ich ôsmom vzájomnom dueli za 167 minút 2:6, 6:3, 5:7.

V treťom sete pritom viedla 3:1. Za stavu 3:4 sa pred svojím podaním nechala ošetriť v šatni. V desiatej hre odvrátila priamym bodom z podania mečbal. V dvanástom geme pri skóre 15:40 pokazila forhendovú odpoveď na return.

Dvadsaťsedemročná popradská rodáčka Hantuchová má proti 8. hráčke terajšieho renkingu Jankovičovej štatistiku 3:5. Srbke, ktorá v súlade so všeobecnými očakávaniami nahradila Bojanu Jovanovskú, sa slovenská fedcupová rekordérka nerevanšovala za prehru z osemfinále vlaňajšieho parížskeho grandslamového Roland Garros.

Fotogaléria zo stretnutia

Zverenkyňa kapitána družstva SR Mateja Liptáka Hantuchová zároveň ani pripomenula svoj úspech proti nej z vlaňajšieho belehradského súperenia oboch krajín v rovnakej fáze súťaže pod hlavičkou Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF). Jankovičová dosiahla svoj jubilejný 30. fedcupový úspech, Hantuchová je stále na méte 29 triumfov.

Domáci tím poslala v nedeľu do priebežného vedenia Dominika Cibulková, ktorej sa za stavu 6:4, 3:3 z pohľadu hostiteľky vzdala v súboji jednotiek singlových zostáv Ana Ivanovičová pre zranenie brušného svalstva. Ivanovičová v sobotu zvíťazila nad Hantuchovou 6:2, 6:4 po tom, ako Cibulková prekonala Jovanovskú 4:6, 6:3, 6:1.

Pri piatkovom žrebe programu nahlásili kapitáni Matej Lipták a Dejan Vraneš na štvorhru páry Hantuchová, Magdaléna Rybáriková, resp. Jankovičová, Aleksandra Kruničová, ale zostavy sa ešte môžu zmeniť.

Fotogaléria zo stretnutia Dominika Cibulková – Ana Ivanovičová

Ivanovičová si poranila brušné svalstvo

Lekár srbského tímu Zdeslav Milinkovič objasnil na tlačovej konferencii dôvod odstúpenia Any Ivanovičovej z úvodnej nedeľňajšej dvojhry víkendového zápasu o svetovú skupinu Pohára federácie 2012 tenisových družstiev žien proti Dominike Cibulkovej (za stavu 4:6, 3:3 z jej pohľadu). Milinkovič oficiálne potvrdil, že jednotka hosťujúceho tímu vzdala pre zranenie brušného svalstva. Ana Ivanovičová počas tretej dvojhry zápasu Slovensko – Srbsko o účasť vo svetovej skupine 2012 tenisového Fed Cupu. Bratislava, 17. apríl 2011.Foto: SITA/Marián Peiger

Táto zdravotná indispozícia ju trápila už počas januárového Hopmanovho pohára v Perthe, na ktorom nenastúpila na finále. „Ana si obnovila zranenie brušného svalstva z Australian Open.

V priebehu prvého setu pocítila bolesť, ktorá sa postupne stupňovala, predovšetkým pri jej obojručnom bekhende.

Po porade s kapitánom sme sa rozhodli zápas predčasne ukončiť, aby nedošlo k zhoršeniu jej zranenia,“ povedal Milinkovič a pokračoval:

„Ďakujem slovenským kolegom, ktorí nám umožnili vyšetrenie ultrazvukom. Veríme, že po niekoľkodňovom oddychu bude Ana pripravená opäť hrať. Po vyšetrení odišla do hotela, bolesť trochu ustúpila a z Bratislavy by mala odísť podľa plánu v pondelok.“

Slovenky už dva razy prehrali z 2:1

Tím SR pri formáte Fed Cupu s piatimi zápasmi už dva razy prehral po tom, ako viedol 2:1. Takýto náskok nevyužili v roku 2005 v Neuchateli proti Švajčiarkam a predvlani v Limoges s Francúzkami. Slovenky hrajú v prelínačke o elitnú osmičku tretí raz v rade, ale premiérovo v rámci tejto série "zhora". V apríli 2009 podľahli Francúzkam v spomenutej rekordne dlhej dráme 2:3, po dvanástich mesiacoch zdolali najtesnejším rozdielom práve Srbky v Belehrade a zabezpečili si svoj prvý štart vo svetovej skupine od sezóny 2004.Jelena Jankovičová počas štvrtej dvojhry zápasu Slovensko – Srbsko o účasť vo svetovej skupine 2012 tenisového Fed Cupu. Bratislava, 17. apríl 2011. Foto: SITA/Marián Peiger

Držiteľky Fed Cupu 2002 Slovenky vo februári v bratislavskom derby vo štvrťfinálovom 1. kole nestačili na Češky, s ktorými prehrali 2:3.

Srbky aj bez Jankovičovej a Ivanovičovej zvíťazili v Novom Sade vo finálovom 1. kole II. svetovej skupiny nad Kanaďankami 3:2.

Družstvo SR uspelo proti výberu Srbska aj v júli 2007 v Košiciach, vtedy 4:1, takže v bilancii zo vzájomných súbojov vedie 2:0. V žiadnom z doterajších stretnutí nehrala Ivanovičová: najprv zo zdravotných dôvodov a potom pre nedostatok formy.

Už je isté, že vo svetovej skupine 2012 si zahrajú – abecedne – Belgičanky, Češky, Nemky, Rusky, Španielky, Talianky a Ukrajinky. Osmičku doplní úspešný z duelu Slovensko – Srbsko. Žreb sa obvykle koná v júni počas Roland Garros, ale tentoraz ITF ešte nepotvrdila takýto termín vzhľadom na odklad stretnutia o II. svetovú skupinu medzi Japonskom a Argentínou na 16. – 17. júl po nedávnej prírodnej katastrofe v krajine "vychádzajúceho slnka".

SLOVENSKO – SRBSKO 2:2 po nedeľňajšej IV. dvojhre

Nedeľa:
Dominika Cibulková – Ana Ivanovičová 6:4, 3:3 – skreč, Ivanovičová po 84 minútach odstúpila pre zranenie brušného svalstva
Daniela Hantuchová – Jelena Jankovičová 2:6, 6:3, 5:7 za 167 minút (41, 47, 79)

Zostávajúci program:
Daniela Hantuchová, Magdaléna Rybáriková – Jelena Jankovičová, Aleksandra Kruničová

Sobotňajšie výsledky:
Dominika Cibulková – Bojana Jovanovská 4:6, 6:3, 6:1 za 138 minút (51, 40, 47)
Daniela Hantuchová – Ana Ivanovičová 2:6, 4:6 za 86 minút (32, 54)

.

Daniela Hantuchová počas štvrtej dvojhry zápasu Slovensko – Srbsko o účasť vo svetovej skupine 2012 tenisového Fed Cupu. Bratislava, 17. apríl 2011. Foto: SITA/Marián Peiger


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné