HC Lev by už o týždeň mohol byť účastníkom KHL

HC Lev by už o týždeň mohol byť účastníkom KHL Foto: Ilustračné foto SITA/Martin HavranMOSKVA 31. marca (WEBNOVINY) – Slovenský hokejový klub HC Lev Poprad by už na budúci týždeň mali oficiálne prijať do rodiny účastníkov Kontinentálnej hokejovej ligy.

Informuje o tom agentúra Ria Novosti s odvolaním sa na šéfa súťaže Alexandra Medvedeva, ktorý to povedal pri predstavení nového reglementu ligy. HC Lev bude v sezóne 2011/2012 jediným novým účastníkom z Moskvy riadenej súťaže.

"Čakáme na posledné dokumenty od HC Lev. Na budúci týždeň pripravujeme tlačovú konferenciu. HC Lev bude v nasledujúcej sezóne jediným nováčikom. Obrátili sa na nás aj naši bieloruskí kolegovia, ale dokumenty od druhého klubu z tejto krajiny sme nedostali a to znamená, že s ďalšou sezónou už nepočítajú," povedal Alexander Medvedev.

KHL by sa v budúcnosti mohla rozšíriť o Bobrujsk, kde postavili novú arénu. Záujem o štart v súťaži prejavili aj zástupcovia talianskeho Milána. "Pri rozhovoroch so zástupcami Milána sú aj predstavitelia tamojšieho futbalového klubu, s ktorým preberáme marketingové otázky. V Miláne je veľký záujem, aby sa tam hral hokej vysokej úrovne," doplnil Medvedev.

Popradský HC Lev sa snažil o účasť v KHL už v tejto sezóne. Už skôr prijali medzi účastníkov Mládežníckej hokejovej ligy projekt juniorského tímu HC Lev, ktorý bude hrávať pod názvom Tatranskí vlci. Vedenie KHL v stredu schválilo nové znenie reglementu súťaže, ktorý bude platný nasledujúce tri sezóny. Reglement obsahuje technické záležitosti a športové pravidlá, definuje aj komunikáciu s médiami.

Podľa nových ligových pravidiel môže byť v jednom mužstve KHL len päť legionárov a definuje sa presne aj pojem voľného hráča. Vedenie ligy bude podľa nových nariadení každoročne prispievať do dôchodkového fondu sumou 25 miliónov rubľov ročne. Priemerný plat 23-ročného hokejistu musí dosahovať 500 až 600-tisíc dolárov ročne.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné