Herečka Thandie Newton podporuje študentské protesty

Herečka Thandie Newton podporuje študentské protesty Britská herečka Thandie Newton je pyšná na stovky študentov z jej alma mater, ktorí v novembri minulého roka vyšli do ulíc.Foto: SITA, APBRATISLAVA 18. apríla (WEBNOVINY) – Herečka Thandie Newton vyjadrila svoju podporu britským študentom, ktorí protestujú proti vládnym návrhom zvýšiť školné. Britská herečka, ktorá študovala sociálnu antropológiu na univerzite Cambridge, uviedla, že je pyšná na stovky študentov z jej alma mater, ktorí v novembri minulého roka vyšli do ulíc.

Keď sa jej londýnsky denník Evening Standard opýtal, či by sa pridala k protestom, Newton odpovedala: "Bože, áno! Myslím si, že protest bol veľmi významný. Vláda by mala brať na vedomie fakt, že nespokojní ľudia vyšli do ulíc, a umožniť, aby mohli byť súčasťou prebiehajúceho dialógu." Tridsaťosemročná hviezda potom kritizovala plánované škrty vo verejných výdavkoch v oblastiach, ktoré sú podľa nej významné. "Vždy je to umenie," spresnila. "Je to miesto, kde je najsamozrejmejšie robiť škrty, ale je to tiež miesto, kam sa všetci obracajú, keď si potrebujú zotaviť zlomené srdcia," dodala.

Thandie Newton je dcérou britského otca a zimbabwianskej matky. Hrala vo filmoch ako Interview s upírom (1994), Mission: Impossible II (2000), Šťastie na dosah (2006) či 2012 (2009), ale napríklad aj v seriáli Pohotovosť (2003-2009).

Informácie zverejnila webová stránka DigitalSpy.co.uk.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné