HOKEJ-MS: Prezident IIHF Fasel spokojný so stavom príprav

HOKEJ-MS: Prezident IIHF Fasel spokojný so stavom príprav René FaselFoto: SITA/Nina Bednáriková BRATISLAVA 31. marca (WEBNOVINY) – Prezident Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) René Fasel odpovedal kladne na otázku, či si po príchode do Bratislavy všimol, že mesto bude onedlho dejiskom hokejového šampionátu. "Ja nie som iba obyčajný návštevník, ale zástupca Medzinárodnej hokejovej federácie. Ak by som však na takú otázku naozaj musel odpovedať, pravdepodobne by som povedal ´áno´," uviedol R. Fasel na tlačovej besede po oboznámení sa s postupom príprav na MS 2011.

Podľa generálneho sekretára IIHF Horsta Lichtnera je načasovanie kampane pár týždňov pred šampionátom správne: "Dôkazom je aj naša návšteva Bratislavy. Som presvedčený, že ľudí dostatočne osloví nielen propagácia v médiách."

Fasel je očarený vynoveným zimným štadiónom v Bratislave a vyjadril veľkú spokojnosť so stavom príprav. Prezident IIHF si prezrel hlavnú aj tréningovú halu i zázemie a už sa teší na úvodné buly šampionátu. Kolaudačné konanie na Zimný štadión Ondreja Nepelu podľa Milana Ftáčnika prebieha a bratislavský primátor predpokladá, že mesto bude pripravené odovzdať štadión v polovici apríla. "Máme ešte 14 dní. Predpokladám, že všetko stihneme v takom čase, v akom sme sa zaviazali v zmluve s organizačným výborom.“

Podľa Fasela sa podobná situácia s halou ako v Bratislave už v minulosti vyskytla na niektorých svetových šampionátoch, bolo to v roku 2000 v Petrohrade a aj o štyri roky neskôr v Prahe. "Ak všetko pôjde podľa stanoveného plánu, budeme 15. apríla dokonca ešte jeden týždeň v predstihu," podotkol René Fasel.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné