HOKEJ-MS20: Hraškov dodatočný trest zostáva v platnosti

HOKEJ-MS20: Hraškov dodatočný trest zostáva v platnosti Foto: SITA/AP BUFFALO 30. decembra (SITA, SZĽH) – Dodatočný disciplinárny trest pre obrancu slovenskej hokejovej reprezentácie do 20 rokov Petra Hraška zostáva v platnosti. Slovenská výprava bezprostredne po stredajšom oznámení výšky trestov pre Hraška s Martinom Marinčinom pripravila pre zástupcov Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) materiály, na základe ktorých chceli dosiahnuť zníženie výšky trestu pre Hraška. "Pripravili sme podklady pre riaditeľa turnaja a chceli sme, aby disciplinárna komisia opäť otvorila prípad Hraško. Podľa nášho názoru bol trest veľmi krutý, pre nás aj hráča. Myslíme si, že zákrok vyplynul z hry," uviedol pre agentúru SITA generálny manažér slovenského tímu v Buffale Roman Štamberský.

Kroky slovenského tímu však zostali bez odozvy. "Žiaľ, naša snaha zostala bez výsledku. Ocenili sme však zainteresovaných funkcionárov, pretože boli ochotní s nami o celej záležitosti diskutovať, hoci nemuseli, lebo proti rozhodnutiu nie je možné podať odvolanie. Na druhej strane aj činovníci ocenili našu snahu argumentovať a bojovať za zmiernenie Hraškovho trestu. Vo štvrtok máme ťažkého súpera, momentálne preto všetko smerujeme k príprave na zápas. Nielen po taktickej stránke, ale aj v mentálnej rovine, aby trestami oslabené mužstvo išlo rázne za cieľom aj v súčasnej zložitej situácii. Pevne veríme, že budeme proti Švajčiarom úspešní," cituje szlh.sk R. Štamberský.

Obrancovia Peter Hraško a Martin Marinčin dostali za vyššie tresty v utorňajšom zápase proti výberu USA na juniorskom svetovom šampionáte dodatočný dištanc, keď Marinčin si na základe rozhodnutia disciplinárnej komisie nezahrá v štyroch dueloch SR na majstrovstvách sveta, Hraško má stop na tri stretnutia. Medzinárodná hokejová federácia (IIHF) označila zákroky slovenských hokejistov za obzvlášť nebezpečné, a preto pristúpila k udeleniu dodatočných trestov. Obaja hráči dostali za trest v hre automatický stop na jeden duel, v stredu im disciplinárna komisia pridala tri, resp. dva zápasy. Marinčin si vyslúžil dištanc za atak na Jasona Zuckera v III. tretine spomenutého zápasu, Hraško fauloval ešte v úvodnej časti Jerryho D’Amiga.

"V stredu sme iniciovali dva mítingy k celej záležitosti. Pripravili sme DVD z nášho záznamu, detailné sekvencie inkriminovaných zákrokov sme priblížili zoomom ako aj v spomalenej forme. Ďalej sme sa ohlásili u riaditeľa turnaja Franka Gonzalesa, ktorý nás prijal a prítomný bol aj samosudca disciplinárky Dan Marouelli. Odovzdali sme DVD a podali komentár. Nenapádali sme rozhodnutia rozhodcov – v oboch prípadoch ich považujeme za správne, diskutovali sme však o výške dodatočných trestov. Vo večerných hodinách sme boli prizvaní na ďalšie rokovanie, na ktorom prítomní činovníci mali k dispozícii aj ďalšie záznamy. V prípade trestu Hraška sme argumentovali tým, že súper bol v držaní puku, t. j. v hre, navyše americký hráč stretnutie bez problémov dohral a nebolo mu spôsobené zranenie. Bolo preukázané, že Peter Hraško tesne pred stretom so súperom ľavou rukou uvoľnil hokejku, naskočil na Američana a ľavým lakťom zasiahol jeho hlavu. Preto bol jeho zákrok na hráča D´Amiga klasifikovaný ako úmyseľný. Marinčinova situácia sa odohrala úplne mimo hry bez puku a došlo k zraneniu Zuckera, ktorý stretnutie nedohral, preto bolo ďalšie rokovanie bezpredmetné," ozrejmil celú procedúru Roman Štamberský.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné