HOKEJ: Slováci majú za sebou v Lahti prvý tréning

HOKEJ: Slováci majú za sebou v Lahti prvý tréning Ilustračné fotoFoto: SITA/Tomáš Somr LAHTI 31. marca (WEBNOVINY) – Slovenská hokejová reprezentácia sa vo štvrtok predpoludním presunula z Bratislavy do Lahti, kde ju čaká v piatok prvý prípravný zápas pred majstrovstvami sveta v SR s domácim Fínskom. Pod vedením hlavného trénera Glena Hanlona absolvoval celý 22-členný káder po prílete v čase piatkového zápasu od 18.30 h miestneho času (17.30 h SELČ) 90-minútový tréning. Hráči rozdelení do modrej a bielej verzie dresov absolvovali nácvik viacerých herných situácií.

Na ľade Isku Areny vládla dobrá nálada. "Je to príjemný hokejový stánok, ktorý – hoci má drevenú klenbovú strechu – ponúka vysoký štandard pre fanúšikov, ale aj zázemie pre družstvá. Naši hráči si v dobrej nálade vyskúšali ľad Isku Areny počas 1,5-hodinového podvečerného tréningu a niektorí si ešte po jeho skončení pridali pár minút navyše," povedal pre szlh.sk generálny sekretár Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) Ján Taraba.

Okrem hráčov mal počas tréningu prácu aj lekár výpravy Michal Chmúrny. "Jeden nešťastne odrazený puk trafil do tváre Banskobystričana Jána Sýkoru, takže mal prácu aj doktor Chmúrny. Sýkorovi pribudli na tvári štyri štichy," pridal informáciu Taraba.

Slovákov vo Fínsku privítal sneh a teploty cez deň okolo 3 stupňov. Kouč Hanlon má na severe Európy k dispozícii 22 hokejistov – dvojicu brankárov, sedem obrancov a trinásť útočníkov. Po piatkovom zápase sa Slováci stretnú s Fínmi aj v sobotu 2. apríla, a to v Kouvole o 15.00 h SELČ. Fínsko nepatrí medzi tradičných slovenských súperov v prípravných zápasoch, tento rok sa stretávajú v rámci nového projektu Eurohockey Challenge. Naposledy sa oba tímy stretli na inom ako vrcholnom medzinárodnom podujatí (MS, ZOH) v roku 2002 na moskovskom Baltika Cupe. Odvtedy Slováci na Fínov narazili šesťkrát, vždy iba na vrcholnom fóre. "Suomi" nie sú obľúbeným súperom SR: tím spod Tatier z 21 vzájomných súbojov vyhral iba päť, naposledy 28. apríla 2004 v Ostrave na MS (5:2). Odvtedy štyrikrát uspeli severania.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné