Hokejista Crosby je najlepším v Kanade v roku 2010

Hokejista Crosby je najlepším v Kanade v roku 2010 Kanadský útočník Sidney Crosby.Foto: SITATORONTO 31. decembra (WEBNOVINY) – Hokejista Sidney Crosby sa stal kanadským športovcom roka 2010 podľa agentúry Canadian Press. Dvadsaťtriročný útočník sa stal víťazom ankety tretíkrát v histórii.

Z hokejistov Cenu Lionela Conachera získali minimálne trikrát len Wayne Gretzky a Maurice Richard. Rekordérom je bejzbalista Ferguson Jenkins so štyrmi prvenstvami, tri triumfy majú aj golfista Mike Weir a basketbalista Steve Nash.

Crosby dostal v hlasovaní 162 bodov, 38 hlasujúcich ho zaradilo na 1. miesto. Na 2. priečke v ankete skončil najužitočnejší hráč bejzbalovej MLB Joey Votto (126 bodov, 22x na 1. mieste), tretí bol olympijský víťaz v akrobatickom lyžovaní Alexandre Bilodeau (115 bodov, 22x 1. miesto), štvrtý Jonathan Toews (77, 13x).

Crosby si ocenenie zaslúžil za jeho výkony na olympijskom turnaji vo Vancouveri, kde v predĺžení rozhodol finále s USA. Navyše bol produktívny aj v NHL, v poslednom čase ťahal 25-zápasovú sériu zápasov s minimálne gólom alebo asistenciou. V minulosti anketu vyhral v rokoch 2007 a 2009. "Je veľkou vecou, že ma opäť zvolili. Mám za sebou skvelý rok. Všetkým utkvel v pamäti olympijský turnaj a gól v predĺžení. Pre mňa to bola unikátna skúsenosť. Byť Kanaďan a reprezentovať svoju krajinu v pre jej obyvateľov najsledovanejšom športe je niečo úžasné," povedal podľa NBC Sports Crosby. Kanadským športovým tímom roka sa stal zlatý hokejový výber z Vancouveru. Ženskou športovkyňou roka v krajine javorového listu je krasokorčuliarka Joannie Rochetteová.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné