Honda Accord prešla modernizáciou

Honda Accord prešla modernizáciou		Foto: Honda
BRATISLAVA 31. januára (WEBNOVINY) – Športovo ladená limuzína strednej triedy, Honda Accord, sa v Európe predáva v nezmenenej podobe už tri roky. Aj keď auto vyzerá stále moderne, vedenie rozhodlo, že sa bude modernizovať. Zmeny sú však iba minimálne. Accord dostal novú masku chladiča. Ponovom už nemá tri lišty, ale iba dve. Nový je aj nárazník s inak tvarovanými hmlovkami. Smerovky už nemajú oranžové kryty a svetlá sa natáčajú do zákrut. Dokážu sa tiež automaticky prepínať medzi stretávacím a diaľkovým režimom. Pozmenená bola aj grafika zadných svetiel.

Takmer žiaden facelift sa nezaobíde bez nových čalúnení a dekoračných prvkov v interiéri. Honda Accord nie je výnimkou. Vo vnútri sa však konštruktéri zamerali najmä na zlepšenie odhlučnenia kabíny. Izolácia medzi motorovým priestorom a interiérom je preto teraz účinnejšia. Zadné sklo je hrubšie a lepšiu zvukovú izoláciu dostala kapota aj podvozok. Ten bol tiež prispôsobený rozmanitosti európskych ciest. Zmenená bola charakteristika tlmičov a stabilita pri vyšších rýchlostiach je teraz údajne vyššia.

Foto: Honda
Drobnými úpravami prešli aj pohonné jednotky. Vznetový motor 2.2i-DTEC, ale aj benzínový agregát 2.0i-VTEC sú teraz o niečo úspornejšie vďaka minimalizácii vnútorných strát. Spotrebu pomohol znížiť aj tvar nového predného nárazníka a aerodynamické modifikácie na podvozku.

Ako už bolo povedané, modernizovanú Hondu Accord budete môcť prvýkrát naživo obdivovať na ženevskom autosalóne v marci. Do predaja by sa mali prvé kusy dostať už v apríli.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné