Inšpiráciou Foto roka 2011 budú ľudia a ulica

Inšpiráciou Foto roka 2011 budú ľudia a ulica BRATISLAVA 18. apríla (WBN/PR) – Nadácia VÚB vyhlásila ďalší ročník súťaže Foto roka 2011, ktorou podporuje mladé talenty do 35 rokov. Téma aktuálneho ročníka znie Ľudia a ulica. Autori troch najlepších fotografií získajú finančné odmeny v celkovej výške 10 000 eur.

Fotografická súťaž vstupuje do štvrtého ročníka s novinkou v pravidlách – doteraz oddelené kategórie profesionálov a amatérov sa zlúčili, čiže súťažiaci môžu konfrontovať svoje diela bez ohľadu na to, či ich fotografovanie živí alebo je pre nich záľubou. Mení sa aj oceňovanie víťazov. Nadácia VÚB zvýšila celkovú odmenu na 10 000 eur, pričom víťaz získa 5 000 eur a ocenení na druhom a treťom miesto 3 500, resp. 1 500 eur. Okrem toho bude veľkým lákadlom pre súťažiacich aj možnosť predstaviť svoje fotografie na open-air výstave, ktorá sa bude konať v septembri na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave. Výstava pod holým nebom predstaví verejnosti najlepšie fotografie vo veľkorozmernom formáte.

„Ďalší ročník súťaže prináša niekoľko noviniek. Okrem novej témy Ľudia a ulica, to bude aj nové miesto pre výstavu najlepších fotografií. Prenášame ju z galerijných priestorov priamo na jedno z najväčších námestí hlavného mesta,“ povedal o zmene pravidiel súťaže Ignacio Jaquotot, generálny riaditeľ VÚB a predseda Správnej rady Nadácie VÚB. Súťaž pritom každoročne láka čoraz vyšší počet záujemcov. Minulý rok vyberala medzinárodná porota z vyše tisícky prihlásených prác od viac ako 200 autorov.

Súťaž bude mať dve kolá. Odborná porota, ktorej zloženie sa každý rok kvôli zachovaniu objektivity mení, vyberie v prvom kole 15 sérií, ktoré postúpia do finále. Z nich vyberie 8. septembra tri najlepšie fotografie, ktoré získajú finančnú odmenu. Verejnosť uvidí všetky finálové fotografie na výstave na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave do konca septembra.

Uzávierka prihlášok je 30. júna 2011. Viac informácií o súťaži Foto roka nájdete na stránke www.fotoroka.sk.

Nadácia VÚB pôsobí od roku 2004 ako nezisková organizácia založená VÚB bankou. Jej účelom je podporiť rozvíjanie duchovných hodnôt, vzdelávania, zachovania kultúrneho dedičstva, ochrany ľudských práv a iných humanitných cieľov, a podpora ochrany a tvorby životného prostredia. Angažuje sa v oblastiach vzdelávania, umenia, charity a športu.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné