IT manažéri investujú do zabezpečenia koncových zariadení

IT manažéri investujú do zabezpečenia koncových zariadení BRATISLAVA 29. marca (WBN/PR) – Spoločnosť IBM (NYSE: IBM) zverejnila výsledky prieskumu realizovaného medzi takmer 300 vysoko postavenými IT manažérmi, ktorý sa venoval otázkam zabezpečenia koncových bodov vo firmách. Až 90 % manažérov podľa štúdie investuje do ich lepšieho zabezpečenia, vrátane serverov, stolových a prenosných počítačov. Viac ako polovica respondentov zahŕňa do svojich bezpečnostných plánov aj inteligentné telefóny a ďalšie prístroje a plánuje zvýšiť investície do tejto oblasti.

Z výsledkov prieskumu vyplýva, že organizácie sa musia vyrovnať s dynamickým rozvojom – v ich sieťach sa doslova každý deň objavujú nové počítačové či mobilné zariadenia. Musia tak nielen zvládať zabezpečenie stolových a prenosných počítačov, ale aj udržať krok s nárokmi na zabezpečenie inteligentných telefónov a prístrojov, ktoré komunikujú s podnikovou infraštruktúrou.

Hlavné zistenia:
73 % účastníkov prieskumu umožňuje používať v podnikových sieťach netradičné koncové body, napríklad mobilné zariadenia alebo tablety. 36 % sa domnieva, že tieto zariadenia nie sú adekvátne chránené a radi by investovali viac prostriedkov do zabezpečenia inteligentných telefónov, pokladničných systémov a ďalších inteligentných zariadení.
Takmer 40 % respondentov uviedlo, že ich firma plánuje zvýšiť investície do zabezpečenia netradičných koncových bodov.
80 % respondentov očakáva, že ich organizácia pridá v roku 2011 do siete nové koncové body.
Hoci veľká väčšina respondentov (72 %) uvádza, že počítače predstavujú najväčšie riziko pre zabezpečenie firemného IT, inteligentné telefóny a tablety sú vnímané ako rastúca hrozba.
33 % všetkých respondentov pripúšťa, že chýbajúci prehľad o všetkých koncových bodoch pre nich predstavuje najväčšiu bezpečnostnú výzvu.

Ďalšie informácie o bezpečnostných riešeniach IBM nájdete na webe: www.ibm.com/security (US) a www.ibm.com/press/security (US).
Ak vás zaujíma, ako inteligentnejšia infraštruktúra prekleňuje fyzický a digitálny svet, prečítajte si blogy spatiallyspeaking.tumblr.com (odkaz smeruje mimo stránky ibm.com) a www.ibm.com/press/pulse.

100 rokov IBM
Spoločnosť IBM je jednou z najväčších IT spoločností na svete a v roku 2011 oslavuje svoje sté narodeniny.

16. júna 1911 bola založená spoločnosť Computing-Tabulating-Recording Company (C-T-R) so sídlom v New Yorku, ktorá zamestnávala 1300 zamestnancov. Jej prvým predsedom predstavenstva sa stal George Fairchild. V roku 1924 sa spoločnosť C-T-R premenovala na International Business Machines Corporation (IBM) a pod týmto názvom aj dnes poskytuje svoje produkty, riešenia a služby klientom na celom svete. IBM pôsobí vo vyše 170 krajinách, pričom neustále rozširuje svoje geografické pokrytie, a zamestnáva takmer 400 tisíc zamestnancov. Poslaním spoločnosti IBM je pomocou integrovaných, flexibilných a efektívnych riešení pomáhať svojim zákazníkom redukovať náklady a zvýšiť tak ich konkurencieschopnosť na trhu.

Na Slovensku spoločnosť IBM aktívne pôsobí od roku 1990. Samostatná pobočka IBM Slovensko s.r.o. bola založená 7. decembra 1992 a jej generálnym riaditeľom je Branislav Šebo. Hlavné sídlo IBM Slovensko sa nachádza v Bratislave s pobočkami v Banskej Bystrici a Košiciach.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné