Izraelská armáda vydala mapu s miestami bunkrov Hizballáhu

Izraelská armáda vydala mapu s miestami bunkrov Hizballáhu HizballáhFoto: SITA/APJERUZALEM 31. marca (WEBNOVINY) – Izraelská armáda vydala vo štvrtok mapu, na ktorej je zaznamenaných tisíc miest s podzemnými bunkrami, skladmi zbraní a monitorovacími miestami vybudovanými povstalcami militantného hnutia Hizballáh v Libanone. Mnohé miesta sa nachádzajú južne od rieky Litani, v zóne, v ktorej Libanon nesmie na základe prímeria uzatvoreného s pomocou OSN medzi Izraelom a Hizballáhom z roku 2006 skladovať zbrane.

Podľa izraelskej armády Hizballáh vybudoval na zakázanom území 550 bunkrov, 300 monitorovacích stanovíšť a 100 skladísk zbraní. Militantné hnutie Hizballáh obvinenia odmietlo. "Chcú nám tým povedať, že zničia Libanon. Nech si to hovoria, ak chcú. Ja im však vravím, že nezničia," povedal Chúdr Nuredín, člen politického výboru Hizballáhu.

Izrael už roky obviňuje Hizballáh, že s pomocou Iránu a Sýrie zakladá "raketové dediny" na juhu Libanonu. Hizballáh vystrelil na Izrael takmer 4000 rakiet, ktoré v roku 2006 zasiahli sever krajiny. Podľa Izraela Hizballáh odvtedy svoje zásoby doplnil o výkonnejšie zbrane. Vo vojne v roku 2006 zahynulo podľa oficiálnych údajov 1200 Libanončanov a 160 Izraelčanov.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné