Jendrišek smeruje na hosťovanie do Grécka

Jendrišek smeruje na hosťovanie do Grécka Erik Jendrišek počas MS vo Futbale 2010.Foto: SITA/APATÉNY 29. decembra (WEBNOVINY) – lovenský futbalový reprezentant Erik Jendrišek by mal odohrať jarnú časť aktuálnej sezóny 2010/2011 v gréckom veľkoklube Panathinaikos Atény.

Zdroj z prostredia blízkeho 20-násobnému ligovému majstrovi Grécka v stredu popoludní potvrdil agentúre SITA, že 24-ročný útočník nemeckého Schalke 04 prichádza do kádra "zelených" na šesťmesačné hosťovanie. Dohodu medzi zainteresovanými klubmi avizujú už aj viaceré médiá a internetové portály z krajiny majstrov Európy z roku 2004, pričom ku skompletizovaniu hosťovania zostáva údajne už len úspešné absolvovanie lekárskych a kondičných testov.

Samotný hráč sa zatiaľ nachádza stále na Slovensku a svoj odchod na Balkánsky polostrov nepotvrdil. "Viem, že Panathinaikos poslal Schalke konkrétnu ponuku na mňa, v tejto chvíli však nemám informácie o tom, že by sa kluby už medzi sebou dohodli. Za seba môžem potvrdiť, že som ešte nič nepodpísal a ani zatiaľ nikam neodchádzam. Dovolenkujem na Slovensku a ak sa situácia nezmení, 2. januára začnem prípravu so Schalke,“ povedal pre SITA v stredu podvečer bývalý hráč Ružomberka a Hannoveru Jendrišek a pokračoval: "Ak by napokon vyšlo moje hosťovanie v Panathinaikose, určite by som bol spokojný. Bola by to pre mňa nepochybne nová skúsenosť, pretože v zahraničí som doteraz hral len v Nemecku. Viem, že aj Panathinaikos má nabitý káder, ani tam by som to rozhodne nemal jednoduché. Na jeseň sa im však príliš nedarilo, výsledky neboli najlepšie, a preto hľadajú určité oživenie. Verím, že ak tento presun vyjde, pomôžem Panathinaikosu svojimi gólmi."

Účastník MS 2010 Jendrišek prišiel do kádra gelsenkirchenského tímu v lete tohto roka z konkurenčného 1. FC Kaiserslautern, po angažovaní Huntelaara s Raúlom Gonzálezom však prišiel o možnosť figurovať v zostave a na jeseň sa preto objavil len v troch bundesligových dueloch. O angažovanie rýchlonohého zakončovateľa schopného nastupovať na hrote aj na ľavej strane stredu poľa sa zaujímali tiež viaceré nemecké mužstvá vrátane FC St. Pauli, Arminie Bielefeld, Borussie Mönchengladbach a Freiburgu.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné