Jenson Button predáva svoje Ferrari

Jenson Button predáva svoje Ferrari Foto: Bonhams
BRATISLAVA 29. marca (WEBNOVINY) – Jenson si toto auto kúpil iba pred rokom od pôvodného majiteľa Stafforda Pembertona. Ten si auto objednal v decembri roku 1977 a doručené mu bolo v apríli 1978. Ide o jedno z iba 929 vyrobených kusov modelu 512 BB s pravostranným riadením.

Za 33 rokov bolo do auta investovaných približne 107 000 eur. Renovovaná bola karoséria, interiér a v septembri 2010 prešlo auto veľkým servisom. Je teda v ukážkovej kondícii a jeho odhadovaná predajná cena je 100 až 125 tisíc eur. Ak by ste mali záujem, aukcia sa uskutoční 11. apríla v londýnskom RAF múzeu.

Ferrari 512 BB (Berlinetta Boxer) sa na scéne objavilo v roku 1973. Vystriedalo legendárnu „Daytonu“ a úplne zmenilo koncepciu vlajkovej lode automobilky so vzpínajúcim sa žrebcom v logu. Zatiaľ čo Ferrari 365 GTB/4, prezývané tiež Daytona“, bolo klasické granturismo s vidlicovým dvanásťvalcom pod prednou kapotou, Ferrari 512 BB bolo prvým reprezentantom novej filozofie automobilky – plochý motor s protibežnými piestami malo uložený pred zadnou nápravou.

Zjednodušene povedané, zatiaľ čo Ferrari 512 BB je jeden z prvých ozajstných superšportov modernej koncepcie, jeho predchodca, Ferrari Daytona, je posledným typickým Ferrari namiešaným ešte podľa pôvodného receptu Enza Ferrariho – zakladateľa automobilky.

Foto: Historics at Brooklands
Na predaj je aj jedna zaujímavá Daytona. Ide o jeden z prvých kúskov tohto modelu a zároveň o jeden iba zo 158 kusov s pravostranným riadením. Toto auto dorazilo do Británie už v roku 1973 ako predvádzací model. Na týždeň ho mal požičané aj princ Charles. Potom auto kúpil John Coombs. Medzi majiteľmi tohto konkrétneho auta bol aj bývalý prezident FIA – Max Mosley.

Aj toto auto je v naozaj vynikajúcej kondícii. V roku 2008 bol jeho výkon meraný na brzde a z pôvodného stáda 357 koní za dlhých 38 rokov nezdochol ani jeden. Odhadovaná predajná cena je 200 až 240 tisíc eur. Dražiť sa bude 18. mája v múzeu Brooklands v Surrey.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné