John Travolta stvárni amerického gangstera

John Travolta stvárni amerického gangstera John TravoltaFoto: SITA/APBRATISLAVA 31. marca (WEBNOVINY) – Americký herec John Travolta sa divákom predstaví v úlohe podvodníka, úžerníka a vraha Johna Gottiho st. Mafiána prezývaného tiež Dapper don stvárni Travolta vo filme Gotti: Three Generations. Film z mafiánskeho prostredia bude režírovať Nick Cassavetes, scenár napísal herec a spisovateľ Leo Rossi. Skutočný príbeh odobril aj syn gangstra, John Gotti ml.

Pripravovaný film hovorí o životnom príbehu amerického mafiána Johna Gottiho st. a vykresľuje vzťah medzi otcom a synom. Gottiho, ktorý bol hlavou mafiánskej rodiny Gambinovcov, odsúdili za trestnú činnosť a jeho syn John Gotti ml. po otcovi prevzal rodinnú firmu. Šéfovi mafiánskej rodiny sa podarilo štyrikrát uniknúť pred istou väzbou. Nakoniec ho v roku 1992 odsúdili na doživotie v americkom Marione. Gangster bol obžalovaný z piatich vrážd, úžerníctva, vydierania a daňových únikov. V roku 2002 zomrel na rakovinu v Springfieldskej väzenskej nemocnici.

Päťdesiatsedemročného Johna Travoltu mohli diváci naposledy vidieť v akčnom trileri Bez súcitu (2010). Herec sa preslávil v druhej polovici 70. rokov 20. storočia účinkovaním v hudobných filmoch Horúčka sobotňajšej noci (1977) a Pomáda (1978). Neskôr si zahral napríklad vo filmoch Pulp Fiction: Historky z podsvetia (1994), Fenomén (1996), či muzikáli Hairspray (2007).

Informácie pochádzajú z webstránky hollywoodreporter.com.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné