JOJ naletela Reflexu, Klausa poslala na liečenie

JOJ naletela Reflexu, Klausa poslala na liečenie Václav Klaus sa stal vďaka tomuto záberu hviezdou internetuFoto: youtube.comBRATISLAVA 19. marca (WEBNOVINY) – Slovenská televízia JOJ naletela českému týždenníku Reflex a vo svojom pondelkovom vysielaní informovala, že český prezident Václav Klaus sa priznal ku kleptománii a odchádza na liečenie. Televízia si však neuvedomila, že Reflex na svojom portáli zverejnil informáciu o Klausovi vo svojej zábavnej rubrike a prevzala ju ako fakt.

Ako píše český portál iDNES.cz, televízia JOJ v hlavných správach aj na svojom portáli informovala o Klausovom priznaní, že už 20 rokov trpí chorobnou potrebou kradnúť. To malo byť reakciou na moment, ako ho kamery zachytili pri krádeži pera počas tlačovej konferencie s čilským prezidentom.

V následnej reportáži sa hovorilo o tom, že "u Václava Klausa sa kleptománia prejavila po kupónovej privatizácii, keď videl, ako kradnú všetci okolo. Ľudia z jeho okolí priznali, že hlava štátu kradne na domácich návštevách svoje portréty. Jeho hostia chodia na Hrad s prázdnymi vreckami, aby im nič nezmizlo," komentovala reportérka príspevok.

Televizia JOJ potvrdila iDNES.cz, že informáciu prevzala z Reflexu. Redaktorom nedošlo, že je to fikcia. "Zrejme to budeme musieť uviesť na pravú mieru. Možno to zaradíme do bloku zahraničných správ ešte dnes," povedala iDNES.cz Mária Murgáčová zo spravodajstva.


Pridat.eu