JOJ naletela Reflexu, Klausa poslala na liečenie

JOJ naletela Reflexu, Klausa poslala na liečenie Václav Klaus sa stal vďaka tomuto záberu hviezdou internetuFoto: youtube.comBRATISLAVA 19. marca (WEBNOVINY) – Slovenská televízia JOJ naletela českému týždenníku Reflex a vo svojom pondelkovom vysielaní informovala, že český prezident Václav Klaus sa priznal ku kleptománii a odchádza na liečenie. Televízia si však neuvedomila, že Reflex na svojom portáli zverejnil informáciu o Klausovi vo svojej zábavnej rubrike a prevzala ju ako fakt.

Ako píše český portál iDNES.cz, televízia JOJ v hlavných správach aj na svojom portáli informovala o Klausovom priznaní, že už 20 rokov trpí chorobnou potrebou kradnúť. To malo byť reakciou na moment, ako ho kamery zachytili pri krádeži pera počas tlačovej konferencie s čilským prezidentom.

V následnej reportáži sa hovorilo o tom, že "u Václava Klausa sa kleptománia prejavila po kupónovej privatizácii, keď videl, ako kradnú všetci okolo. Ľudia z jeho okolí priznali, že hlava štátu kradne na domácich návštevách svoje portréty. Jeho hostia chodia na Hrad s prázdnymi vreckami, aby im nič nezmizlo," komentovala reportérka príspevok.

Televizia JOJ potvrdila iDNES.cz, že informáciu prevzala z Reflexu. Redaktorom nedošlo, že je to fikcia. "Zrejme to budeme musieť uviesť na pravú mieru. Možno to zaradíme do bloku zahraničných správ ešte dnes," povedala iDNES.cz Mária Murgáčová zo spravodajstva.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné