Juventusu Turín sa nedarí, Nedvěd nebude trénovať

Juventusu Turín sa nedarí, Nedvěd nebude trénovať Bývalá hviezda Juventusu Turín Pavel Nedvěd.Foto: SITA/Ľudovít VaniherRÍM 28. februára (WEBNOVINY) – Taliansky futbalový veľkoklub zaznamenal počas prvej polovice aktuálnej sezóny účtovnú stratu vo výške 39,5 milióna eur a obrat takmer 89 miliónov.

Pred dvanástimi mesiacmi hlásila "stará dáma" profit 14,2 milióna pri obrate 125 miliónov. Negatívny zápis Juventusu je daný zrejme tohtosezónnou účasťou klubu v Európskej lige UEFA a nie lukratívnejšej Lige majstrov, ako aj novým systémom prerozdeľovania príjmov z predaja vysielacích práv a reklamy.

Bývalý kapitán českej futbalovej reprezentácie Pavel Nedvěd odmietol post trénera talianskeho klubu FC Juventus. "Nechcem začať s trénovaním na najvyššej úrovni, pretože s tým nemám dostatočne veľa skúseností," povedal 38-ročný Nedvěd. Informuje o tom portál tuttosport.com. Súčasného trénera "starej dámy" Luigiho Delneriho by okrem neho mohol údajne nahradiť aj Luciano Spaletti z FC Zenit Petrohrad alebo Roberto Mancini z FC Manchester City.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné